| nanami791haruka a întrebat:

Am si eu o intrebarelaughing
Cum sa îi spun unui baiat ca îmi place de el?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pur si simplu. Nu stii sa spui niste cuvinte? E atat de greu?

| Miihaa a răspuns:

Cu grija si rabdare.

| JokerDeaD a răspuns:

Nu ii spui. Cred ca el trebuie sa faca primul pas big grin

| DroGhys a răspuns (pentru JokerDeaD):

Mai dao naibii... parca toti eram egali? Nu conteaza cine face primul pas ci cum decurge o relatie, sinceritatea, iubirea, increderea si multe altele. Ce? vor murii fetele daca fac si ele primul pas?

| DroGhys a răspuns (pentru JokerDeaD):

De spus? Pai ori ii spui direct ori ii dai de inteles, ca doar voi fetele la asta va pricepeti cel mai bine. Il poti cauta o data apoi sa observi daca el te va cauta inapoi, ii poti face un complimet si sa vezi cum reactioneaza, te poti interesa de el intreband cum o duce, ce mai face, sa iti povesteasca despre el, despre viata lui... Apoi daca te place ar trebui sa te intrebe si el sau sa dea un semn. Sunt mai multe modalitati. Eu inca zic ca modul direct este cel mai misto, dar este bine si incepand sa discuti cu el, dar nu discutii simple pe care le poate vorbi cu oricine, ceva ce nu povesteste oricui in fiecare zi. Dupa isi va da seama ca esti interesata de el. De aici mai ramane un singur lucru, ori astepti sa vezi cum reactioneaza si sa il astepti sa faca el primul pas, ori dupa ce ati vorbit sa ii dai din ce in ce mai mult de inteles ca tie iti place de el sau sa ii spui direct. Mult noroc

| JokerDeaD a răspuns (pentru DroGhys):

Ai dreptate, m-am grabit putin.