| RomontiAlexandra a întrebat:

Am si eu o intrebare.e mai delicat.am avut o relatie de 8 ani. avem si un copil.el m-a parasit si a plecat cu alta.nu intru in multe detalii ca e mult.si ne am despartit de 3 ani.dar inca ma cauta si nu inteleg ce mai vrea.am inceput o relatie de curand la fel...e cu alta nu ma vrea dar ma cautaa.am ajuns la concluzia ca nu ma vrea fericita

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca tu i-ai cedat intotdeauna, de aceea s-a intors la tine, fiindca a primit sex gratis cand a vrut el.
Tu esti roata de rezerva si el s-a convins de asta, de aceea profita de tine cand are chef.
De ce nu esti ferma cu el?
De ce ii cedezi de fiecare data?
Tu esti aceeia care creezi precedent si ai ajuns aici, doar pentru ca esti slaba si il accepti fara conditii.

| Madaxo97 a răspuns:

Poate s-a plictisit de amantă și te vrea înapoi, o fi realizat abia acum ce a pierdut și vrea să vă împăcați. Mai bine nu îi mai răspunde, ține legătura cu el strict pentru copil și atât, să nu se mai bage în viața ta personală.

| hipotronic a răspuns:

Da cumva denotă instabilitatea, neîncredere, nu știe ce vrea, acum că nu mai ești simte că te vrea și tot așa. Cel mai eficient și simplu ar fi să discuți doar cu ce ține de copil și atât, cu cât mai rar cu atât mai bine.