| JustMeCata a întrebat:

imi place de o fata dar mi-e frica sa ii spun, de respingere si stiu ca nu prea am sanse nu am numarul eu de telefon si nici id cum as putea sa ii spun ca imi place de ea desi banuiesc ca stie ce moduri stiti si nu gasesc nici momentul cand sa ii spun inainte am avut sansa de foarte multe ori si nu i-am zis nimic?

6 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Esti baiat deci fa tu primul paswinking

ia-ti inima in dinti si nu mai fi asa de pesimist, mai sti poate si ea te place:big grin
Succes!

| JustMeCata explică:

NeverKnowesAbout ființa care nu stie si vorbeste.

| MyChemicalRomance a răspuns:

Pai daca esti la scoala, e mai usor big grin ieshi si u in evidenta cand esti pe langa ea...incearca sa ii mai zambesti si daca tot esti "baiatul" in aceasta situatzie, actioneaza, ibtreab-o ceva, orice"cat eset ceasul" "ai un pix" sau " intreaba daca un anumit coleg, prieten este in locul pe langa ea tocmai a trecut " hai ca nu e asa greu, fata cu sigutanta te asteapta sa faci tu primul pas si tu iti pierzi timpul pe TPU...big grin
Bafta :*

| justifyme a răspuns:

Uite... ce mergewinking asa mi-a zis iubitul meu si acum suntem. descopera ce-i place, si fa-i pe plac, spune-i ca te-a provocat un prieten si sarut-o pe frunte sa stii ca asta ne place cel mai mult dar sarut-o ca un fulg asa fin, ajut-o la ce nu stie la scoala, da-i atentie, scrie-i un biletel cu anonim si in acel bilet sa scrie : te iubesc si cand va vedea biletul sa-i faci cu ochiul ( biletul sa-l pui in penar sau pe banca undeva sa-l observe doar ea ), incurajeaz-o,
ajut-o mereu cand are nevoie, nu o lovi ( se spune ca cei care se bat se iubesc ) deci nu-i da de inteles ca o iubesti tu ci doar un anonim, ascult-o ( ne place ca noi sa dam ordine ) si sper sa mearga, daca cumva ai puterea si curajul intreab-o daca vrea sa fiti impreuna ca nu omori pe nimeni si lasa-mi mesaj cu ce ai facut ...succes si baftawinking

| ostea a răspuns:

Ia-ți inima în dinți și invit-o la o plimbare în parc, la un suc, la o pizza, la o prajiturică... Pe urmă totul o să vină de la sine.

| NeverKnowesAbout a răspuns:

Hei...cati ani ai? 11 sau in jur de? stii.chiar daca esti mai mic. poti sa o abordezi la scoala