| alexa1991 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum un an dar eu ink il mai iubesc. el acum e k altcineva iar eu la fel. faza e ca el tot timpul ma cauta si cand ma vede cu cineva devine foarte gelos. a avut si cateva certuri k pr lui din cauza mea. i-a zis ca daca s mai ia de mine, se despart.si faza e k tot timpul cand sunt k altcineva ma gandesc la el, p toti ii compar k el. oare mai tine la mine? va rog ajutati-ma s gasesc raspuns la intrebarea mea

Răspuns Câştigător
| ilincamariusbogdan a răspuns:

Depaseste momentul, mai exista si alti baieti pe lume. In plus nu esti posesiunea cuiva....trebuie sa inteleaga ca fosta voastra relatie se poate transforma intr-una de prietenie. Amandoi ati invatat ceva din relatia voastra si normal ati si evoluat.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, parerea mea este ca inca nu l-ai uitat si pentru asta ar trebui sa iei o decizie, nu poti merge mai departe asa; El se cearta cu prietena lui, este gelos pe tinetu la randul tau esti mereu cu gandul la el.Incearca sa iei o hotarare, fa cum crezi ca este mai bine pentru tine, dar nu uita ca vechii parteneri sint si mai gelosi dupa ce se despart, abia atunci isi dau seama ce au pierdut; Abia atunci fac comparatie intre tine ca fosta iubita si actuala.Bafta si incearca sa gandesti logic, ceea ce vrei de fapt.

assiris
| assiris a răspuns:

Un sfat. Decide-te si tu si el, nu va mai scaldati in doua ape. Cine fuge dupa doi iepuri de obicei se va multumi si cu o broscuta la masa.

| Adry a răspuns:

Daca postai motivul pentru care va-ti despartit sau cine a decis intreruperea realtiei probabil primeai raspunsuri mult mai concrete. Oricum, tu ar trebui sa stii cel mai bine, doar ati fost impreuna. gelozia nu este mereu = cu iubirea.
Am o mica curiozitate : Tu de ce "stai" cu cineva cand uibesti pe altcineva, sau ii iubesti pe amandoi? sunt confuz.

| Deedy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-l intrebi daca mai tine sau nu la tine... iar daca zice ca nu mai tine il intrebi de ce se cearta cu altii din cauza ta... daca mai tineti unul la altul ar trebui sa fiti impreuna si sa nu lasati pe nimeni sa va desparta...bafta :*

| andrada005 a răspuns:

De ce nu incerci sa porti o discutie cu el...ca sa vezi ce sentimente mai are el fata de tine... daca si el mai tine la tine impacati-va! cunosc cazuri in care asta a functionat...bafta.si tot ce-i mai bun pentru tine!

| alexa1991 explică:

Am vb...si mi-a zis ca el nu tine si nu va mai tine niciodata la nimeni! chiar saptamana trecuta am iesit in oras si ma intalnit k el... a venit la noi la masa(eu eram k pr meu). toata lumea observase ce urat se uita la prietenul meu! si in schimb, tot timpul cand il intreb de prietena lui, imi vb f urat d ea