| melynda a întrebat:

Ce se intampla cand te spanzuri? In afara faptului ca mori. Am un prieten care s-a spanzurat in urma cu ceva timp. sunt curioasa ce a simtit in acele momente.

Răspuns Câştigător
| monique a răspuns:

In agonia deznadejdii in care era saracul nu cred ca s-a mai gandit la durerea sufocarii fizice. Asta simtea, o durere sufleteasca mai mare decat orice durere fizica. De ce nu i-ai fost alaturi atunci cand avea nevoie? Poate acum era inca cu voi.

21 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Psihic si sufletesc, nimeni nu-ti poate descrie prea bine ce-a simtit un om, din moment ce face un asemenea gest.Fizic,insa e destul de simplu de descris.Esti constient cateva secunde/minute, timp in care pur si simplu nu ai aer din cauza strangularii cauzate de propria greutate si mori in scurt timp din cauza lipsei de aer si, de cele mai multe ori, si a ruperii coloanei vertebrale din zona cervicala.

| Razvan a răspuns:

Spanzuratoarea este cel mai dureros mod de a muri dintre cele "clasice". De ce? Pentru ca inca mai esti constient cateva zeci de secunde si accea agonie e groaznica.Si mai ales, sa vrei sa dai inapoi, sa te zbati si sa realizezi in cele cateva secunde cat de prost ai fost

| gigiro a răspuns:

Pacat, nimeni nu ne-a mai putut spune despre e a simtit atunci, cra banuiesti de e! ed c

| Narfundo a răspuns:

O senzatie urata.Mai bine te impustilaughing

| Miauti a răspuns:

Pai simplu ramai fara aer si incepi sa te zbati! este rapida dar cu chinuiala. am zis rapida deoarece chiar si dintr o joaca poti sa mori pentru ca acea glanda este sensibila (apasati cu degetul glanda de la gat usor o secunda si o sa vezi ca simti ceva inecacios )

Răspuns utilizator avertizat
| devilll a răspuns:

Cand te doare "sufletul" trupul nu mai reprezinta nimic

| EnjoiProSkater a răspuns:

Durere foarte mare si nu a mai putut sa respire spanzuratoare este mai dureroasa decat sinuciderea sau moartea intr-o lupta etc.Prietenul tau a mai trait cateva secunde si in mintea lui(nu prea stiu cum sati zic)apareau ce se`a intamplat in viata lui daca i-a murit cineva din familie el a vazut toate clipele din viata timp de cateva secunde. sper ca ti-am fost de ajutor funda plz ca am scris mult.

| EnjoiProSkater a răspuns:

El nu a putut sa mai faca nimic chiar daca vroia sa se dea jos nu a avut nici un ajutor daca a avut ceva in mintea lui sau daca era emo nu prea erau sanse tot se omora odata spnzurarea este cel mai dureros mod de sinucidere sa umoarte si eu am fost martor la moartea unui coleg maicasa la prins ca a fumat si el a luat o funie groasa a legat-o de un copac si sa aruncat si se zbatea smurtul a venit prea tarziu sa il salveze el si-a pus ultima sa dorinta sa le spun parintilor sai ca era prea multa agonie si nu a mai rezistat si sa sinucis.Doar dintr-o joaca cu tigarea sa sinucis.El nu a mai trait mult timp.Nici nu mai stiu vreo 10 secunde si dupa aceea a murit.Am fost si la spital si erau 10 doctori si nu i-au facut nimica. Spanzurarea cea ma icrunta moarte va sfatui sa nu faceti ca Alex(colegul meu care sa sinucis)D-zeu sa-l ierte.

| Liviu a răspuns:

A avut orgasm mai mult ca sigur
Sa fim seriosi...
intrebari din astea'
Sa tot vezi

| Alx?nd?? a răspuns:

Pai simti ca numai poti sa raspiri ca te doare gatul este chiar mai rau decat sa te inpusti.

| iuliana1221 a răspuns:

De unde am putea sti noi chestia asta... nu am incercat... cel putin nu eu:winking

| danky a răspuns:

Te panichezi te chinui stii ca mori dar nu poti face nimic si incetu ti se ia aeru si mori intr-un stil naspa

| Swaron_Katy_1998 a răspuns:

De ce toti spuneti ca e oribil sa mori spanzurat? Nu este adevarat. Uite eu sunt o supravietuitoare. Dar acum am realizat ca nu merita sa mori doar pentru ca ceva nu merge cum vrei. Prima data auzul dispare treptat la fiecare secunda. 2. Nu e agonie. E o senzatie de linişte doar presiunea venelor e cea deranjanta. Din cauza venelor e accea numita agonie. 3 Iti pierzi cunostinta. Iar inainte de asta ai stare de frig. Omul se zbate deoarece realizeaza ca e o prostie ce a făcut. Dar daca nu realizeaza asta in timpul actului e linistitor. In cazul meu a fost totul linistit. Dar niste amintiri placute care imi treceau prin mine m.au trezit la realitate. Sincer cred ca am avut noroc ca frunghia s-a desprins. A fost un noroc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swaron_Katy_1998):

Ce-ai facut?/

| Ursu_Sorin_2002 a răspuns (pentru Swaron_Katy_1998):

De ce ai facut asta? Ce ai simtit? Cand iti tii respiratia simti ceva deranjant, simti ca nu mai poti. Ai simtit si tu asta? Si la faza cu amintirile, nu simteai ca nu ai aer? Te.a durut gatul? Cat ai stat acolo? Sper ca nu regreti ca funia s-a desprins. Te.a durut cand ai indepartat scaunul, adica te.a durut gatul?

| Swaron_Katy_1998 a răspuns (pentru Ursu_Sorin_2002):

Am simtit liniste, dar acea liniste devenea asurzitoare si cat mai greu de suportat. M-a durut gatul si am avut ceva timp niste semne nu prea placute.viata e prea faina ca sa o termini singur.

| Swaron_Katy_1998 a răspuns (pentru Ursu_Sorin_2002):

Depinde cum pozitionezi funia. daca o pui corect nu suferi, daca o pui gresit te cam zbati tbh.

| Mbea a răspuns:

Si eu ma spanzur ca numai am ce sa fac! Doctoru Stan Vitalie ma mutilat, la mine chiar e moriv de moarte, mi -am platit moartea la Stan Vitalie, ma desfigurat! Tanara 24 de ani cu o pofta de viata sa traiesc dar sa numai pot toata viata mea a luat sfarsit pe data de 23 noiembrie cand m-a operat Stan Vitalie!