| jeannnn a întrebat:

Am si eu o intrebare: prietena mea zice ca mai e virgina dar ii intra 2 degete in vagin e posibil sau ma minte? vreau raspunsul de la o fata ca nu am mai avut o virgina pana acum si nu stiu daca ma minte sau nu... astept raspuns va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

In momentul in care se excita e posibil sa-i intre 2 degete in vagin si sa mai fie inca virgina! Ca sa ma intelegi: eu cand am facut dragoste primele 3 ori nu m-am dezvirginat! Abia a patra oara am avut acea sangerare, dezvirginarea. Prietenul meu nu si-a pus niciodata aceste intrebari si nu s-a gandit sa ma duca la un ginecolog sa vada daca eram sau nu virgina, a avut incredere in mine. Sincer daca imi zicea sa merg cu el la un doctor eram dispusa, chiar daca ma simteam putin ranita ca nu are incredere, dar as fi facut-o ca sa-i demonstrez ca zic adevarul! Daca voi va iubiti cu adevarat, fie ai incredere in ea, fie o rogi sa mearga la un doctor cu tine! Unele femei, care au himenul elastic, nu se dezvirgineaza atat de usor ca cele cu un himen normal, dar daca este intr-adevar virgina, nu cred ca te-ar fi lasat sa te joci cu degetele acolo si la un contact sexual ar simti acea durere. In concluzie se poate sa fie virgina, daca totusi comportamentul ei este de o fata care nu a avut parte de experiente sexuale!

| jeannnn explică (pentru kaylla):

Multumesc kaylla acum am inteles pe mine nu ma intereseaza daca mai e sau nu in mod special poate sa nu mai fie dar ca sa intelegi de ce ma agit sunt cu ea de 1 an si nu am intretinut relati sexuale decat jocuri din astea cu degetu pentru ca nu ma lasa ca zice nu e pregatita si ca e virgina...

18 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ii intra 2 degete in vagin, ma indoiesc ca mai e virgina.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca ar fi virgina in adevaratul sens al cuvantului, nu si-ar introduce nimic in vagin. Sa fim seriosi!

| DeeaMarry a răspuns:

Cum adica sa mergi cu ea la ginecolog?! Sper ca iti dai seama ca vorbesti ca un parinte obsedat de virginitatea fetei sale! O relatie se bazeaza in primul rand pe incredere reciproca. Daca nu exista asa ceva, las-o balta!

| DiamondShine a răspuns:

happy
Foarte rare sunt fetele cu himen elastic sa stii, 10% in toata lumea! Probabil ti-a bagat pastila asta.Ai incredere in ea ca este asa? Daca departezi degetele alea 2 si vezi gaura inauntru clar nu e virgina, si se si simte, daca e ceva elastic acolo sau bagi ca-n branzalaughing
eu cred ca te-a pacalit.

| jeannnn explică (pentru DiamondShine):

Da mi a zis ca s ar putea sa il aiba elastic... dar se comporta ca o virgina nu ii place sa vb despre sex sau sa o ating in zonele intime... ea zice ca e virgina si ca nu vrea acum sa incepa viata sexuala dar cred ca ma minte cel mai bine ma duc cu ea la ginecolog

| Tso a răspuns (pentru jeannnn):

Scuza - ma ca ma bag ca musca - n lapte, dar, din punctul meu de vedere, ce vrei tu sa faci, adica sa te duci cu ea la ginecolog, e cea mai proasta idee posibila. Spune-mi, te rog, cand ai ajuns sa - i introduci cele 2 degete in vagin, au intrat amandoua odata, usor, fara greutati? Sau ai inceput cu unul si treptat ai ajuns la mai multe. Ar trebui sa iti dai singur seama daca a fost sau nu virgina ( pentru ca acum nu prea mai e - masturbarea de catre partenere reprezinta un act sexual, totusi ). O virgina se simte, si asta nu neaparat dupa himen, ci dupa comportament.

| jeannnn explică (pentru Tso):

Cu unul si treptat cu al 2 lea dar numai daca se uda intra altfel nu o doare... o avea himenul elastic...

| Tso a răspuns (pentru jeannnn):

Ceea ce tu nu intelegi este faptul ca himenul e posibil sa nu mai existe de mult, datorita acestor jocuri erotice la care ati ajuns. In plus, cum spuneam si mai sus, ea virgina nu mai e si punct. E ca si cum ai spune ca o persoana are himenul intact, dar practica sex oral sau anal la greu, e virgina. Ceea ce ma surprinde este neincrederea ta fata de cuvantul ei, de unde rezulta ca dragoste nu prea e.

| DiamondShine a răspuns (pentru jeannnn):

Nu fa prostia asta...

| DiamondShine a răspuns (pentru jeannnn):

Convinge-o sa faceti cv si apoi vezi daca se merita sa ramai cu ea, daca prin metoda aia nu ti-ai dat seama...

| DiamondShine a răspuns:

Pai nu zicea de degete, zicea de dragostelaughing mai gravlaughing)

| aumih16 a răspuns:

Numai esti virgin sau virgina cand te masturbezi deja! nu ai cum!

| vasilevasi a răspuns:

Eu as crede ca mai este virgina, caci altfel ar face sex cu tine, dar vrea sa mai astepte.respecta i aceasta dorinta, n o presa, pregateste o pentru pasul acesta.pot intra 2 degete, chiar daca este virgina.la o virsta adolescentina,cind penisul nu e chiar mare, se intimpla sa ramina o fata virgina chiar dupa ce faci dragoste, daca e foarte excitata partenera.n o mai zapaci cu subiectul acesta.

| jeannnn explică (pentru vasilevasi):

Dar nu inteleg de ce sa mai astepte? de ce se teme?

| vasilevasi a răspuns (pentru jeannnn):

Poate vrea ca cel cu care va face prima oara dragoste sa fie viitorul ei sot. poate avea incredere ca se va intimpla acest lucru? gindeste te la asta.

| papucicu a răspuns:

Când eram virgina nu îmi băgăm nimic în vagin de frica sa nu maa dezvirginez, ea poate sa fe virgina gen ca nu a făcut penetrare niciodată, dar poate sa fi practicat sex de orice alt tip, sau sa o fi masturbat.o cu degetele înăuntru. Sa o duci la ginecolog nu înțeleg pentru ce, ca să știi dacă o mai aștepți sau? Dacă încă nu vrea, cauta.ti pe alta

| AmantaVieţii a răspuns:

Dar de ce nu verifici tu personal daca mai e virgina sau nu? :X

Bea alcool cu ea, si pa urma vei afla daca mai este virgina sau nu love struck

Nu fi bleg si n-o lasa sa-ti scape smug :X