| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.si vreau sa-mi raspunda sincer persoanele mai experimentate in situatia ce urmeaza, am un prieten. e mai mic ca mine, cu 2 ani.eu stiu doar ca il iubesc enorm, e aerul meu. dar el, se poarta cu mine asemenea ultimei persoane de pe pamant, atunci cand ne despartim, el ma cauta dupa o saptamana cand eu deja lupt cu sentimentele mele.si ma deruteaza total atunci cand imi spune ca nu poate traii fara mine, ma intorc la el (...)dupa 2-3 zile, incepe si face pe sefu.imi da ordine, se poarta urat, ma injura, cica in gluma, sau ca il enervez, eu stiu doar ca il iubesc si as vrea sa-l fac sa se schimbe... ce credeti mai are leac.sau ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si prietenul meu este mai mic cu 3 ani si nu imi face asa ceva.Cred ca iubitul tau este foarte imatur si mai ales badaran(injura, nu e constant).
O fi si faza ca il tratezi ca pe un copil... tu sti mai bine; totusi nu te mai stresa atat de el ca nu merita!
Lasa-l si mergi mai departe!

| Anca a răspuns:

Cam asa am patit eu cu prietenul, el fiind cu 3 ani mai mic. Incotinuu ca-l enervez, ca vreau sa am ultimul cuvant, ca el nu-i catelul meu, dupa care revine cu pareri de rau.
Eu am ales varianta cea mai buna pentru mine si am renuntat la el. Maine o sa-l anunt si pe el ca i-am zis ca ma voi gandi si ii voi da un raspuns. De ieri sunt sigura de ceea ce voi face!

| Dizzydizz a răspuns:

Indiferenta.
Si lasa l asa fara sa te reimpaci cu el cateva zile
sa vezi ce se schimba baiatul taw
smug
bft

| tim a răspuns:

Depinde de temperament. Poate se va schimba, dar esti dispusa sa astepti atata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasal sa mai creasca.acum nu numai ca este mai mic dar e si idiot.cauta-ti unul cu mintea in cap nu in s... a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.sunt fata si dupa parerea mea cred ca i'ai arata prea mult prietenului tau ca il iubesti si "i s-a urcat la cap". ia incearca sa fii mai indiferenta poate da roade.

| pitikot04 a răspuns:

Sunt in acceiasi situatie ca tine.prietenul meu tot asa este mai mic ca mine cu doi ani...suntem impreuna de un an si trei luni, si tot asa se crede sef imi spune ce sa fac cum sa ma imbrac etc. tu probabil ca si mine iai aratat cat de mult il iubesti iar asta lui i s-a urcat la cap si cine stie ce zice adica gen lasa ca e proasta si ma intorc la ea cand vreau ca ea ma iubeste si ca ma ia inapoi.eu zic sa il tratezi cu indiferenta cand iti spune sa iesi sa te intalnesti cu el spune-i ca ai treaba sau ba chiar spune-i ca te intalnesti cu un alt baiat. mie asta mi-a mers iar baiatul meu s-a intors la mine si se poarta mai bine ca la inceput succes :*