| fzr23 a întrebat:

Am si eu o mica problema? Acum ceva timp am cunoscut pe cineva, adica il stiam din vedere dar nimic mai mult. Nu mi-a placut deloc de el si incercam sa il evit. Dar ciudat ca unde eram eu era si el. Mi'a cerut sa fiu cu el, l'am refuzat dar insista. Dupa o vreme s-a potolit si am crezut ca i'a trecut. Acum eu am o relatie si tin destul de mult la baiatul respectiv. doar ca cel din trecut incearca sa ne desparta sau asa cred. Ii tot spune minciuni, cum ca eu l'as insela si de astea. Nu l-a crezut niciodata dar daca continua asa nu stiu cat va dura relatia. Nu stiu cum sa il fac sa termine. Sper ca m-am facut inteleasa.

Răspuns Câştigător
| fallenangel2300 a răspuns:

Nu sunt sigura ca am dreptate dar dupa spusele tale se vede ca el te iubeste si incearca sa va desparta folosind trucuri murdare. Daca el te-a intrebat daca vrei sa fii cu el iar tu ai refuzat, iar apoi te-a vazut ca ai iubit a devenit gelos si acum incearca sa va desparte pentru a te avea numai pentru el.Stii cum se spune scopul scuza mijloacele.Eu nu as zice sa discuti cu iubitul tau, prima oara sa discuti cu acel baiat si sa-i spui delicat ca nu cumva sa ii frangi inima. Explicai ca desii te place, nu esti indragostita de el si sa ramaneti doar prieteni(desigur daca vrei si tu asta)s-ar putea sa te inteleaga si s-o lase balta iar apoi ii explici iubitului tau ca au fost doar minciunile unui baiat care te iubeste si el. Sper ca te-am ajutat si mult noroc.

3 răspunsuri:
| TotEu1993 a răspuns:

Buna.Explica-i batatu-lui care vrea sa va desparta ca nu il placi si nu vrei sa fii cu el impreuna. Poate astfel va intelege si te va lasa in pace.Sau pune-l pe prietenul tau sa se lege de el sa nu mai spuna atatea minciuni ca tot nu il crede.Bafta multa

| georgi002 a răspuns:

Pai explica-i in primul rand iubitului tau situatia si daca el te intelege nu il mai bagati in seama daca vede ca va iubiti si sunteti fericiti in continuare o sa o lase baltalaughing

| LoveYou2013 a răspuns:

Stiu cum te simti am trecut si eu prin asta u trebuie sa discuti cu iubitul tau despre asta si apoi sa il intrebi pe baiatul ala ce vrea si dc ii spune iubitului tau cal inseli.eu asa am procedat
bafta