| Patrick0Star a întrebat:

Am si eu o mica problema... imi place un baiat, si el ma place pe mine, doar ca pana acum 2 zile era foarte dragut. cand vorbeam cu el ma simteam foarte bine si eram fericita, si el la fel cred. Cand ne-am intalnit ne-am si tinut de mana. Dar ieri a facut o gluma proasta si i-am zis ca nu se face asa. si de atunci e mult mai rece... si nu stiu ce sa mai fac, sper ca inca mai tine mult la mine si restul, ce as putea face sa aflu daca ma mai place? Sau cum sa ii arat ca tin la el fara sa fiu insistenta si stresanta?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Da, tine la tine. Mai asteapta o zi, doua apoi propune-i sa iesiti.
Uita de faza asta si nu o mai aduce in discutie, mai ales cu el.

| Patrick0Star explică (pentru greyhound):

Mersi big grin un An Nou Fericit!

| greyhound a răspuns (pentru Patrick0Star):

La fel

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca e mult mai rece, e o problema. Probabil ca el considera ca gluma nu a fost proasta, si are obiceiul de a face astfel de glume. Iar daca tu nu esti de acord cu asa ceva, e clar ca nu va potriviti, el nu e demn de tine, si tu meriti ceva mai bun. Ce ai prefera, sa fie el insusi, si sa se tina de glume proaste, sau sa fie mai inchis, mai rece, incit sa pastreze aparentele, asa cum face acum? Mai gindeste-te cu cine ai de-a face!

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa vb cu el si sa ii spui ca a exagerat cu acea gluma dar asta nu inseamna ca nu mai il placi.Acuma trebuie sa stii si tu ca la inceput asa este, nu ai de unde sa stii toate obiceiurile unui baiat si chiar daca unele lucruri sau glume te pot supara trebuie sa il intelgi pentru ca el nu stie ce iti place tie sau nu.Vb cu el la tel si spune-i ca il vezi la fel ca inainte si nu trebuie sa se schimbe.Ideea e sa evite lucrurile care te deranjeaza si totu o sa fie Bine.