| ingerashpierduth a întrebat:

Am si eu o nelamurire laughing. De o vreme stiu un baiat cu care am tot vorbit, la un moment dat el mi-a dat de inteles ca ar vrea sa ne vedem.Dupa un timp ne-am vazut si totul a fost ok,mi-a zis ca ii place de mine, ca sunt frumoasa etc. doar ca inainte sa iesim mi-a zis ca el vrea ca o fata sa ii ofere totul. Dupa ce am iesit de cateva ori am facut sex.Nu stiu ce m-a determinat sa fac asta dar s-a intamplat. Faza e ca de fiecare data dupa ce ieseam ma cauta, a doua zi la fel si asa mai departe.Adica nu a vrut doar sa obtina ceva si apoi sa plece.Acum fiind vacanta nu ne-am mai vazut dar am vorbit.Nici unul din noi nu si-a pus problema de o relatie iar eu nu stiu ce sa fac.Credeti ca vrea doar sex sau vrea ceva mai mult? Si inca o intrebare: un baiat se ataseaza de o fata stiin ca el e al doilea cu care ea face asta?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Daca e interesat doar de sex sau si de tine, e destul de greu de spus. Asta tu ar trebui sa deduci din gesturile lui. Totusi, de ce nu discuti cu el asta? De ce nu-l intrebi : mai, dar noi ce suntem? Suntem impreuna?

Faptul ca situatia asta te consuma ar trebui sa-i dea de gandit si sa-ti raspunda, cu ocazia asta vezi si tu ce simte si nu o sa mai fi confuza. Chiar te incurajez sa discuti cu el despre asta, nu o sa ajungi nicaieri daca iti pui singura semne de intrebare in legatura cu sentimentele altora pentru tine. Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Greu daca nu chiar imposibil de ghicit ce poate fi in mintea lui cu pivire la transformarea prieteniei intr-una de cuplu stabil din moment ce obtine cam tot ce-si poate dori asa ca momentan el este cat se poate de multumit ca are cu cine sa intretina practic oricand doreste contacte sexuale. Doar cei cu o gandire limitata sau extrem de gelosi si orgoliosi, ar putea sa reproseze ca au fost "pacaliti" din moment ce nu au fost instiintati/anuntati ca nu reprezinta primul iubit din viata femeii respective. Incearca sa ai cu el o discutie cat mai aprofundata si probabil vei ajunge sa afli ceea ce te framanta. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Fi sigura ca nu numai un baiat vrea sex. Toti baietii. Deci; Indiferent cu cine vei vorbi, daca este baiat si nu numai, se mai fac si exceptii toti vor acelasi lucru de la inceput. Faptul ca te-a placut si sa legat de tine sau ti-a facut curte cum se spune in popor, nu inseamna ca i-a placut sau a stiut ce este in capul tau, si i-a placut inteligenta ta sau cat de serioasa esti tu. Fi sigura ca nu. Tot ceea ce conteaxa la inceput intre un barbat si o femeie, este cu siguranta, numai sexul. Dupa un timp, intr-adevar pot interveni lucruri serioase. Dar la inceput nu. Iar ca sa-si dea arama pe fata, trebuie sa te certi cu el. Dupa ce te-ai certat cu el, dabia atunci vei vedea cu cine ai fost.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, eu zic ca în capul lui se află doar sex si iarăși sex, uita-l, te-a văzut că ești,, buna" la ceea ce ai făcut cu el ( scuzami limbajul happy ) si de asta tot te vrea.
Cel mai bine este să îl eviți.
Succes, funda? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După primul nu mai contează numărul.
Nimeni n-o să mai ţină cont dacă a fost al doilea sau al şaptelea.
Şi se poate ataşa de ea indiferent de lucrurile alea.
Dacă te caută în continuare e interesat fie de sex, fie de tine. Greu de spus.