| bogdanl a întrebat:

Am si eu o nelamurire si cer ajutor prin randul userilor TPU.
Am o colega la scoala si mi se pare foarte draguta. Restul colegilor cred si ei chestia asta dar nu cred ca i-a zis vreo-unu treaba asta. Vreau sa imi ziceti si mie cum as putea sa intru in vorba cu ea pentru ca de abia ii stiu numele mic? Altceva nu stiu despre ea si as cam vrea sa imi incerc sansa. Intrebarea e : cum ar trebui sa procedez sa ma imprietenesc cu ea? Dau fundita tongue

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Cum te-ai imprietenit si cu restul amicilor.Incearca sa te apropii de ea, daca nu direct, atunci prin intermediul prietenilor ei.Asa pot afla indirect mai multe detalii despre ea.Nume,hobby-ri,daca are prieten (important). Cand vei fi cat de cat informat, e momentul sa actionezi.
3 calitati care curesc orice fata : simtul umorului dezvoltat, inteligenta si spontaneitatea in conversatie.Nu te emotiona si nu-i arata ca esti indragostit de ea.Fii barbat!winking

5 răspunsuri:
| IQOnly a răspuns:

Ar trebui sa incepi asa:1. cere-i ID-ul 2.intreaba daca simpatizeaza pe cineva anume... daca spune ca nu... 3. spune-i ca este cam draguta! Dar sa ii spui exact asa:Sa stii ca esti cam draguta! Ea o sa iti multumeasca! apoi o intrebi la final daca ar vrea sa iti dea numarul ei de telefon! Daca ti-l da ii trimiti mesaj prin sms cu textul MSkiss sau doar mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa stati la coada si sa va indemnati unul pe altul pina vine un strain si v-o sufla de sub nas.

| bogdanl explică:

Nu pot sa zic ca sunt indragostit de ea ci mai mult ca imi place. Inima mea fuge in doua directii si nu stiu pe care sa o aleg. Oricum, nu ma pot oprii din a o privii. Mersii nony, bune sfaturi happy

| bogdanl explică:

La cele 3 calitati pe care le-ai insirat -nony- doar aia din mijloc e posibil sa o am mai dezvoltata...si pe locul doi simtul umorului...despre spontaneitate nu stiu ce sa zic... da-mi un exemplu mai concret :-s

| radubogdan a răspuns:

Incearca sa iti dai seama ce iti place la ea (felul de a fi sau cum arata). Daca e vorba de ceva fizic, e ceva superficial. Nu tin astfel de relatii! Fii tu insuti, cauta un prilej potrivit sa-i vorbesti, invit-o la un suc. Fii sincer! Si cauta sa iti dai seama daca iti place (un sentiment curat, nobil) sau e vorba de o simpla atractie fizica. A nu se confunda cele doua!
Daca in prietenia voastra are loc si Dumnezeu, atunci ea va dainui. Altfel, nu va rezista greutatilor intalnite inevitabil in viata!
Iti doresc o prietenie frumoasa, curata, cu bucurii simple si profunde! Radu