| lumylumy a întrebat:

Am si eu o peoblema...nu ne_am protejat si in urmatoarele zile trebuie sa_mi vina ciclu peste 3 zile. pot sa raman gravida? ast ras...

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Daca te ieidupa metoda calendarului este risc mic sa ramai.bafta si vezi ce faci

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa ramai gravida. dar daca ai ciclu perfect regulat, riscul e minim. Daca menstruatia apare exact in ziua in care trebuia sa apara si este normala din toate punctele de vedere (durata, flux, aspect, cantitate), atunci nu ai ramas insarcinata.

| lumylumy explică:

Multumesc mult...

| lumylumy explică:

Sa rezolvat probleme...multumesc ca ati raspuns!

| zantedeschia a răspuns:

Nu stai linistita. Dar pe viitor protejeazate nu numai poti ramane dar poti lua diferite boli.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca nu ramai... ti/o spun din propria experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie trebuia sa-mi vina. dar de obicei imi intarzie. chiar cu saptamanile. si acum mi-a intarziat... deci :-s?