| Avadani_Alexandra_1996 a întrebat:

Am si eu o poveste! Sper sa aveti rabdare sa o cititi si sa ma ajutati cu un sfat daca puteti! Acum 1-2 luni m-am despartit de un baiat(dar cred ca el inca ma iubeste foarte mult).si desi eu sufeream, am incercat sa-i arat ca nu prea ma intereseaza(desi in sufletul meu muream) si intr-o seara p mess am vb cu el(era suparat) si l-am intrebat,, buna cf? si el a zis,, rau, m-a dezamagit cineva". Dupa ceva timp15-30 min l-am intrebat tu esti suparat pe mine, nu? si el a zis,, da" si eu am zis Dc? ce am mai facutsadcryingcrying? si el a zis,, macar nu te mai prefa ca iti pasa" si apoi a iesit de pe mess. Dupa care aproape o saptamana nu a mai intrat pe mess si nu am mai vorbit cu el(sau poate m-a pus pe ignore, nu stiu) Si azi l-am vazut in statie, dar el cand m-a vazut, a plecat pe alta parte, si cand am vazut asta, am luat-o si eu pe alta parte! Acum maa intreb daca mai are vreo sansa relatia noastra?(el crede ca nu-l mai iub pentru k m-am aratat nepasatoare, dar il mai iub)Cum sa fac sa-l impac si sa fim din nou prieteni? Eu as vrea sa mai putem fii impreuna...dar nu stiu cum sa-i spun si cum sa-l fac s intre p mess. Va rog fara jigniri.dau funda:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Cred ca vrei solutii nu critici. fa ce simti du-te si voreste cu el. spune i in fata ce simti.l-ai ranit in orgoliu..cum tu l-ai ignorat asa vrea si el sa faca acum..stiu cum gandeste, sau cel putin asa cred. poate a investit sentimente si tu l-ai trata cu spatele..sa stii ca doare foarte tare..arata-i ca iti pasa in fata lui recunoaste-ti vina.zii ca iti pare rau si rei sa repari totul..incearca nu e nimic dacanu reusesti..mai tarziu vei regreta ca nu ai incercat nu ca nu ai reusit.te asigur! si fii optimist poate cine stie.

| Avadani_Alexandra_1996 explică (pentru justadream94):

Asa am sa fac.Ai dreptate, decat sa regreti ceva ce nu ai facut, mai degraba este invers. Ms, macar uh ma intelegi.

| justadream94 a răspuns (pentru Avadani_Alexandra_1996):

Sa iti zic ceva amuzant ceampatit eu..ma placea o fata foarte mlt..totsi pentru a putea fi impreuna vroia sa i demonstrz ca o iubesc..desi nu mi-a convenit facut asta si nu o data. totul bine si frumos o iubeam si totusi incepusems devin usor timid in prezenta ei. acum catev zile cred ca s-a suparat ca nu m-am invitat eu singur undeva sau cine stie ce mai gandea ea cum a facut ea mereu ca era suprat nu maivorbea vreo 2 zile cu mine am lasat cred ca a 1000 oara de la mine desi ma gandeam sa icheiol indiferent desentimente..am mai asteptat si seara am primit un smsgen:
nu am timpde rellatii. putem i amici ii raspund ok.ea crede ca eu stau si plang acum laughing suntun baiat sensibil dar nu ma trage pe mine in jos o hestie de asta

care e ideea? cred cu tarieca inca e atasata de mine, are un caracter a dominat vrea ea sa detina totul, e tragatoare asa dar eu nu sunt un fraier sail joace cum vrea chiar daca serioasa si foarte speciala

cred ca pest ceva timp va incerca daca nu direct prin tecai sarfaca reltia happy si imi e greu sa cred ca va reusi ea sa ma convinga pe mine ca ma iubeste. poate daca face cee am facut si eu pentru ea a mai ganesc

tu demonstreaza-i nu ii doar zi ca i pasa de el..est isteata, iti vine tie o idee si i grija mai bine v intalniti accidental fara sa te vada ca va fugi.

| Avadani_Alexandra_1996 explică (pentru justadream94):

Da nu stiu cum sa fac. Daca el nu ma mai iubeste? MI-E frica de chestia asta

| Avadani_Alexandra_1996 explică (pentru justadream94):

Nu stiu cum si ce sa fac.Il iubesc foarte mult si mi-e frica ca daca il intreb si zice nu. o sa fiu si mai distrusa.Si nu stiu cum sa abordez acest subiectcryingcrying

| justadream94 a răspuns (pentru Avadani_Alexandra_1996):

Un id de mes ceva unde sa imi poti da mai multe detalii in legatura cu ce ai facut sau cum l-ai ignorat tu pe el.

uneori trebuie sa iti asumi riscuri si chiar daca te va respinge asta ar trbeui sa te faca mai puternica sa vezi in viitor noi sanse de a cunoaste noi persoane insa nu vreau sa te gandesti la viitor acum, vreau sa faci ce trebuie

dar decizia iti apartine in totalitate daca risti sau vei trai mereu cu impresia ce ar fi fost daca..cred ca te-a iubit mult baiatul asta si cred ca nu vrea sa te mai vada(asta daca nu i-ai cerut tu cumva asta)si totusi sunt sanse mari sa mai tina la tine..niciodata sa nu renunti la visele tale, cand ultimul vis moare devenim oameni tristi, resemnati. optimismul sa stii ca ajuta.

| justadream94 a răspuns (pentru Avadani_Alexandra_1996):

De la fata asta cu care am stat sicer am avut multe de invatat si desi ma cam enerva uneori optimismul ei stiam ca are dreptate.

daca vrei sa reusesti ceva nu pune daca in fata ..la tine e o chestiune de timp..cu cat vorbesti cu el mai repede cu atat ai sanse mai mari.dar tbreuie sa stii ce sa-i spui.

| justadream94 a răspuns (pentru Avadani_Alexandra_1996):

Am uitat sa iti zic e foarte posibil ca la intalnirea voastra in mod accidental sa iti zica ca nu vrea sa te mai vada, ca nu stiu ce.e normal e suparat cu o flore nu se face prmavara.dar daca continui sansele cresc

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa te ignore inca mult timp de acum incolo pentru ca el crede ca ti-ai batut joc de sentimentele lui, dovedeste-i ca iti pasa si ca vrei sa fi cu el

| neutrino a răspuns:

Daca e baiat destept, nu mai ai nici o sansa. Daca e pampalau, da.

| December a răspuns:

Pai daca a vazut ca nu te intereseaza normal ca te-a lasat. Daca ai vrut sa fi nepasatoare stupid asta meriti. Cand te joci cu sentimentele oamenilor asta se intampla. Din punctul meu de vedere nici nu ai merita sa se mai intoarca la tine. Si nu e nici o jignire aici. Asa te comporti, asa primesti!winking

| cristi62 a răspuns:

Dar. cred ca i-a facut-o lata daca e asa suparat pe tine..imi fine..cand il vezi ..incearca sa te faci nevazuta pana ajungi cu el..si spune-i. buna, uite..., eu inca te uibesc mult de tot si tin la tine, ..imi pare f rau pentru cele intamplate.(totul curge de la sinehappy paa :* si multa bafta iti doresc

| AllyutSsa a răspuns:

In primul rand incearca sa vorbesti cu el "live" nu pe mes...
In viata problemele nu se rezolva pe mess.
-> Si revenind la problema ta:
Din cate am inteles tu inca, chiar mai ti destul de mult la acea persoana...asa ca incearca din rasputeri sa faci ceva si sa'l convingi..incearca prin fapte nu prin vorbe sau ii poti spune asa daca il vezi:
-Asculta-ma doar 1 minut! eu inca mai tin la tine. daca tu crezi ca ma prefac iti respect oricum parerea...incearca doar sa ma intelegi. straight face
PS: actioneaza cat mai repede daca nu vrei sa'l pierzi! Cu prima ocazie cand l'ai vazut du-te la el si vorbeste'i altfel va fi prea tarziu (poate va fi chiar ultima ta ocazie asa ca nu o rata!)
Succes! sper sa se rezolve happy