| osram a întrebat:

Am si eu o prietena de 18 ani, suntem de 3 ani si ceva impreuna, e virgina si de ceva timp tot incercam sa trecem de momentul asta. untem de acord aman2 da ii e putin frica.nu stiu ce sa ma mai fac.numa nu reusim poate ne ajutati voi.mersi

10 răspunsuri:
| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Asta depinde doar de voi si de sentimentele voastre, Trebuie sa fiti siguri de ceea ce simtiti

| monyk a răspuns:

Buna, e bine ca amandoi sunteti de acord si trebuie in relatia voastra sa existe cat mai multa comunicare, intelegere, respect si nu in ultimul rand iubire... daca acestea exista atunci de ce sa nu o faceti daca va iubiti? Oricum 3 ani si ceva e mult timp si sigur va iubitihappy.
Pai, puteti sa reusiti impreuna, sa ai rabdare cu ea, sa aveti incredere cat mai mare unul in altul si atunci totul va veni de la sine.Nu programati nimic, ci pur si simplu lasati-va purtati de val si iubiti-va multhee hee. Tot ce conteaza e iubirea dintre voi, e normal sa ii fie frica, asa e la orice fata si e firesc sa ii fie dar daca o incurajezi, daca esti alaturi de ea sigur va trece peste frica si veti putea sa treceti la acest pas important intr-o relatie, succes!

| Lorelai a răspuns:

Poi ce ar trebui sa faci tu? Sa o astepti pana e pregatita! Va fi la un moment dat pregatita, nu-ti face griji.sau tu esti prea nerabdator?laughing

| madalicious a răspuns:

3 ani frate! Si tot nu ai facut nimic cu ea? Inseamna ca o iubesti. Tot ce poti face este sa ii promiti ca nu o va durea tare, si ca vei fi tandru cu ea in timpul actului sexual, si ca nu o vei parasi dupa aceea. Dar totusi ea trebuie sa se si simta pregatita.

| catthshshshs a răspuns:

Daca ii este frica inseamna ca nu este pregatita! Nu forta nota, are abia 18 ani, are timp pentru astawinking

| Andreutsa25 a răspuns:

Nu trebuie sa fii speriat ca prietenei tale ii este frica pentru ca este un lucru normal si fiecare fata trece prin asta la un moment dat.Eu cred ca tot ce trebuie tu sa faci este sa o intelegi si sa nu grabesti lucrurile pentru ca o sa vezi ca totul vine de la sine, trebuie sa va simtiti bine impreuna si sa savurati momentul...pentru ea trebuie sa fie ceva special tinand cont de faptul ca aveti ceva timp impreuna si mai mult ca sigur va iubiti. happy Bafta!

| sasha a răspuns:

Daca sunteti singuri si ii zici hai sa o facem clar ca o apuca emotiile...trebuie sa ai mare rabdare cu ea sa fi extrem de tandru si sa ii soptesti ca o iubesti si sa nu te grabesti deloc sa o saruti intruna sa o mangai practic sa o exciti sa ajungi mai greau la momentul in care veti fi goi iar daca ea tot nu o poate face si se trage si iti spune ca ii e frica accepta sa o lasi balta si sarut-o ii spui ca o iubesti si gandeste-te ca e un pas in fata... daca nu totul e ok, apropo tu esti virgin?

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai ce sa zic ia`o usor saruturi mangaieri, lasa totu sa vina de la sine, si ps spune-i ca o vei lua usor sa n`o doara si faci si asta, fi delikat cu ea.acum daca nu vrea mai e timp. e inca tanara si bv voua ca nu ati facut nimci 3 ani, felicitari:*

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai asteapta o vreme. Ii este teama fiindca nu e inca pregatita. Tine cont ca e abia la varsta minima de la care, din punct de vedere medical, e bine sa-si inceapa viata sexuala.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vai de capul meu! 3 ani?!?!?!?!
Eu cred că-i şi un pic vina ta dacă în 3 ani nu ai făcut-o să se urce pe tine pân' acum.
Apropo, şi tu eşti virgin? Dacă da... nasol.
Dacă nu, petting aţi făcut până acum?
Dacă nu, apucaţi-vă. Dormiţi des dezbrăcaţi unul lângă altul şi încercaţi petting-ul. Apoi, încet, încet o să fie mai pregătită fizic.
Pe fetele virgine nu le aştepţi cum zic toţi de-aici ci le faci să te dorească prin tandreţe. Eu te cred c-o iubeşti dar 3 ani? Uau.
Şi eu sunt adeptul relaţiilor lungi dar nu mi-aş putea închipui să stau 3 fără să fac nimic. Sincer!
Dacă aţi făcut petting, încearcă s-o urci pe ea deasupra. O va durea mai puţin, foarte puţin spre deloc.

Mult succes.

P. S: Nu mai aştepta omule! 3 ani?! omg...