| Marian53883 a întrebat:

Am si eu o problema am niste bubite rosii pe capul penisului nu ma mananca nu ma ustura am inteles ca e o iritatie, nu am avut contact sexual m-am spalat cu un sampon si dupa cateva zile au iesit acu nu stiu daca de la sampon. Daca nu imi trece intr-o sapt ar fi bine sa folosesc antibiotic?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul este un organ sensibil si daca nu-l speli corect cu apa calda si sapun dupa ce te masturbezi sa stii ca se irita.
Spalarea cu sampon nu se face niciodata pe penis, fiindca contine substante chimce puternice, speciale pentru curatarea parului, nu pentru cuc.
Nu se pune antibiotic pe penisul iritat, ca nu este infectie!
Spala-te cu apa calda si sapun de fata, pe cuc, evita sa-l freci macar 1 spatamana pana trece definitiv iritatia si dupa masturabre sau polutii nocturne (ejaculare involuntara peste noapte) este obligatoriu sa elimini sperma uscata pe penis, fiindca si aceea produce iritatii.

| doctorandus a răspuns:

Daca te jeneaza in continuare, mergi la medic.