| ConsuelaRegina a întrebat:

Am si eu o problema. Am un coleg de clasa caruia ii place foarte mult de mine si acum un an mi a propus sa fim impreuna. Eu l am refuzat pentru ca nu voiam sa stricam o prietenie frumoasa. Acum o luna insa, am iesit in oras, am vorbit mai mult si am zis totusi sa incercam o relatie. Recent, la nici o luna de relatie mi a spus ca ma iubeste. eu nu i am putut raspunde la fel. ce sa fac? sa ma simt vinovata?

6 răspunsuri:
| AlexandraIleana a răspuns:

Nuuuuu.deloclaughingHa? deja te iubeste? doar o luna o trecut.Am mai patit-o si eu m-am cunoscut cu un baiat si nici dupa vreo 2 saptamani gata te iubesc.eu nu i-am putut zice pentru ca nu am putut DELOC laughing))) baietii sunt asa., mai copilarosi. poate tine la tine da sa te iubeasca in nici un caz. nu ar trebui sa te simti vinovata deloc.si daca iti da in cap ca de ce nu i-ai zis si tu spune-i.da stai asa nici o luna no trecut ..cum sa te iubesc? poate de tinut ti la el; D

| StevenMetalhead a răspuns:

Nu esti vinovata.Trebuie sa simti pentru el o dragoste.Stiu ca e greu, dar mai petreceti mai mult timpul impreuna.

| neutrino a răspuns:

Asa cum te minte el, tot la fel poti si tu minti! Chiar daca ai numai 10 ani cum de poti crede ca " te iubeste", numai dupa o luna, timp in care nici nu v-ati sarutat, asa cum face toata lumea?

| RAY a răspuns:

Iubirea asa cum vine asa se duce

| AndreeaAndreiuț a răspuns:

Nu trebuie sa te simti vinovata, chiar deloc, baietii pot sa si minta, sunt ei lingusitori, dar nu cred ca zis ei,, mereu,, adevarul.
Dupa o luna deja ti-a zis asta?

Copilului chiar ii place de tine!
Dar nu trebuie sa fi tu trista ca nu i-ai putut zice asta, daca nu simti chiar asta, viataaaa, inima decide ce trebuie sa simti. happy Iti urez succes in continuare in relatie si sa-mi zici cum a decurs! Te pup.

| Azµre a răspuns:

Să îi spui atunci când simți tu asta! BĂrbații au tendința de a spune te iubesc mult prea devreme.