| Pissy a întrebat:

Am si eu o problema. crying( Astazi ma duc acasa la varul fostului meu prieten cu care ma inteleg foarte bine. Ceea ce ma ingrijoreaza este faptul ca atunci cand sunt in preajma lui parca nu mai gandesc. Ultima data cand am fost la el acasa m`am lasat dusa de val si m`am sarutat cu el.Acum mi`e frica sa nu fac vreo prostie si sa ma culc cu el.Stiu ca nu mi-ar face rau pentru ca am incredere in el si ne cunoastem de atata timp. Dar asta e lucrul care ma ingrijoreaza cel mai tare.sa nu se ajunga la sex de data asta.
Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Giulya93 a răspuns:

Eu te inteleg, ca acelasi lucru mi se intampla si mie uneori si nu numai noua, ci la toate fetele, dar trebuie sa stii sa te stapanesti pe tine insuti, sa iti pui in cap lucurl asta:"nu trebuie pentru. nimic in lume, sa fac sex cu el!" si sa te porti putin mai rece cu el, sa fii mai indiferenta.Mult succes!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, daca te tot duci la el asa, asta este ceea ce va urma. In Biblie spune sa ne ferim de imprejurarile care sa ne impinga la pacat. Acuma, totul depinde doar de voi doi, daca vreti sa faceti dupa voia lui Dumnezeu sau dupa voia voastra. Ganditi-va oricum unde puteti ajunge.

| Pacala a răspuns:

Pai, sa vedem: 1: daca ai mai putin de 15 ani si o faci cu el, el risca sa faca puscarie, pentru ca sexul cu baieti/fete care nu au implinit 15 ani se pedepseste cu inchisoarea, indiferent daca s-a facut sau nu cu acordul persoanei mai mici de 15 ani. 2: daca nu ai implinit 18 ani, ar fi bine sa te gandesti ca nu esti matura din punct de vedere sexual, deci nici nu vei simti tot ce simte o femeie cand face sex si, in plus, n-ai de unde sti daca nu iei o boala cu transmitere sexuala de la varul fostului tau prieten pentru ca (nu-i asa?) voi, fetele minore, faceti sex, dar nu mergeti la controlul ginecologic, care este OBLIGATORIU la cel putin cate sase luni, periodic, din momentul in care v-ati inceput viata sexuala. Logic, cine face sex si nu merge la ginecolog la control periodic se alege peste cativa ani cu HPV sau alte chestii. Din pacate, boala, odata luata si netratata, se transmite tuturor partenerilor de sex. De sarcini nedorite nu mai zic, iar de pilule de a doua zi sau de anticonceptionale luate "ca lui X i-au facut bine", adica fara consult medical, iarasi nu mai zic... Parerea mea e ca, daca te simti cu adevarat pregatita pentru o relatie (inclusiv sexuala), sa fii cu varul fostului tau prieten (daca el nu e cu cineva si daca vrea sa fie cu tine). Daca nu, nu. Sexul nu are de ce sa te ingrijoreze, aproape orice relatie baiat - fata duce la sex. Plus, nu te forteaza el sa o faceti, ci e alegerea ta. Daca alegi sa faci sex, si o faci protejat, pregatita fiind fizic si psihic pentru un act sexual, nu vad problema. Daca o faci neprotejat si nu esti suficient de matura pentru asa ceva, atunci consecintele vor fi grave. Tu te cunosti cel mai bine, deci, alege happy

Răspuns utilizator avertizat
| Gorillaz a răspuns:

Nu sustin raspunsul lui Giulya93 pentru ca, dca esti mai rece il poti indeparta, daca esti mai calda intrii in aria in care nu vrei sa intrii, asa ca ramai cum esti, vezi cum evolueaza lucrurile, incearca doar pur si simplu sa te stapanesti, si am o intrebare, te ai sarutat cu el in timp ce... erai cu actualul?