| Yoyo12345 a întrebat:

Am și eu o problema (cred) sunt băiat când ma masturbez spermă iese uneori sub forma de gelatina oare de ce? Este vreo problema?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma sanatoasa se prezinta sub forma unei mase vascoasa, dense si lipicioase, nu prea fluide/lichide cu aspect gelatinos sau eterogen. Uneori sperma proaspata imediat dupa ejaculare poate sa prezinte o vascozitate crescuta, fapt ce se poate datora unor motive foarte variate. Cum ar fi : prezenta unei infectii cu transmise sexuala; prezenta unei stari inflamatorii in sistemul genital-urinar; consumul excesiv de bauturi alcoolice; fumatul excesiv, utilizarea medicamentelor anabolice; folosirea unor suplimente minerale; lipsa indelungata de contacte sexuale; lipsa oligoelementelor si mineralelor importante din continutul spermei produse de organismul tau sau un exces de greutate. Pentru a stabili cu exactitate cauza unei astfel de probleme, se efectueaza o spermograma si o examinare efectuata in cadrul unei consultatii amanuntite si complete. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Inseamna ca ai avut prea mult pauza sexuala (abstinenta). Fa-o mai des.

| Frank51 a răspuns:

Inseamna ca testiculele tale produc gelatina nu sperma.

| ywar a răspuns:

Albusul de la oua.

| HadesSs a răspuns:

E ceva normal happy

Răspuns utilizator avertizat
| SalutCeFaceti a răspuns:

Asa ar trebui sa iasa.