| allexia_9285 a întrebat:

Am si eu o problema eu si prietenul meu ne-am inceput viata sexuala acum o luna. aveam impreuna doar 4 luni eu am cosiderat ca el ma iubeste si ca merita pentru ca mi-a dovedit si acum dupa un timp ma iubeste numai ca e o problema nu stiu parca se enerveaza m-ai repede nu stiu ce e cu el si se supara m-ai repede cand e ceva se gandeste foarte mult la sex cred ca se uita la filmulete dinacelea cam mult. voi ce ati face in locul meu nu stiu dar stau si plang si ma gandesc cu ce am gresit de e asa eu vreau sa fie bine, simt ca ma iubeste dar nu stiu ce s a fac sa fie m-ai bun cum era el la inceput.multumesc anticipat dar am mare nevoie de ajutor pentru ca fi eu sunt la inceput am 17 ani. si as vrea sa raman cu el pentru ca daca mi-am inceput viata sexuala cu el.nu vreau sa ma plimb asa din barbat in barbat.as vrea sa pot face ceva. un sfat va roggggg.

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

@enverhoxha,nici eu nu o puteam spune mai bine!

Daca te-ai considerat pregatita, iti asumi si consecintele.Rareori primul e si ultimul.Nu trebuie sa stai cu un om,doar pentru ca ti-ai inceput viata sexuala cu el; himenul nu te defineste ca om.Discuta cu el,explica-i situatia,poate lucrurile revin la 'normal'. Daca tot nu te simti fericita cu el,pune punct relatiei. Daca tu crezi ca ti-ai pierdut demnitatea incepandu-ti viata sexuala cu el,inseamna ca ai o problema cu stima de sine si ca nu erai pregatita sa faci pasul asta.
Nu 'te schimbi din barbat in barbat', ci ajungi la sex doar cu cei pe care ii vei iubi, si probabil nu va fi doar primul.

| candora a răspuns:

Pai odata ce v-ati inceput viata sexuala e evident ca a-ti ajuns la punctul culminant, nu astepta sa fie tot ca inainte, acum relatia voastra trebuie sa fie stabila, insa daca el se comporta in acest fel, e din cauza ca a obtinut acest lucru si ca are nevoie permanent de el. Stie ca nu trebuie sa se abtina, ca are voie la tot, e tipul acela de barbat la care ii vezi adevaratul caracter dupa ce a obtinut totul, atunci se poate deschide, fiindca stie ca cea de linga el nu se mai intoarce inapoiwinking

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pff. Relatia voastra e de mica durata, si te`ai si grabit. Mda si la 17 e bine, nu chiar foarte bine dar e ca esti mare, trebuia sa astepti si tu pana la 18 ani.
Pai, incearca sa-l schimbi, spune`i ca`l iubesti enorm, spune`i sa se schimbe sa nu se mai uite la filme XXX pentru ca nu e bine. Convingel sa termine cu toate si sa fie fericit alaturi de tine. Sau daca nu, ii faci o seara frumoasa, de`neuitat si ii explici in seara aceea tot ce ai tu pe suflet. Eu zic ca merita cumva sa-l faci fericit.

| 4ever_5725 a răspuns:

Mai allexia sincer dupa 3 luni tiai inceput viata sexuala si crezi cai bine? deci asta e un timp foarte skurt nu i-ai dat nici timp sa se indragosteasca de tine e un timp foarte skurt,te-ai gandit ca el a vrut sa te aduka in pat si de asa sa strofokt sati arate ca te iubeste? sincer daca vrei sa ramai cu el n-ai ce face asta e la alegerea lui,daca vrea sau nu,n-ai ce face daca zici ca se comporta asa e foarte rau,din contra ca te-ai oferit lui trebuia sa te trateze bine,dar el no face, dar eu zic mai bine sa discutati si sa-i zici ca te deranjeaza comportamentul lui, si de alta data cand mai vrea mai fa-o pe suparata zii ca nu vrei ca se enerveaza mereu pe tine si etc

| enverhoxha a răspuns:

Nu te culci cu un bărbat fiindcă "merită", ci fiindcă îţi place ţie să te culci cu el. Faci cumva parte dintre femeile care îi "răsplătesc" pe bărbaţi cu sex?
Prostituatele sunt mai cinstite, ele cel puţin au un tarif clar...

| brokeangell a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa discuti cu el si sa il intebi daca de ce s-a schimbat. Daca nu isi schimba comportamentul si te raneste incontinuare cred ca ar trebui sa pui punc relatiei. Chiar daca a fost primul tau baiat nu inseamna ca trebuie sa stai cu el daca nu te face fericita.

| mdeex a răspuns:

Pai sunt doua obtiu. daca ma gandesc eu bine.

prima e ...ca ori te iubeste pe tine.si mai iubeste o fata.

orii. mai vrea odata sa faceti sex.

daca vrei sa afli intr-adevar ce are...intr-o seara cadn e linistit i-al deoparte si intreaba-l.

cu vorba ai sa vezi ca rezolvi totul.winking.

sper ca te-am ajutat.

funda?big grinbig grin