| angelinthedark a întrebat:

Am si eu o problema, imi iubesc ff mult prietenul, dar fizic nu prea imi place, ci imi place felul lui de a fi, asta m-a facut sa il iubesc, comportamentul lui e foarte ok, insa nu imi place cum arata, nu e uratel, dar nici mare frumuseste, adica stiu ca nimeni nu e perfect, dar desi il iubesc, parca imi e rusine sa le arat colegelor mele de clasa poze cu el, nu imi place sa fiu vazuta cu el prea mult, nu stiu de ce oare?

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

De ce oare? Simplu... Tu crezi ca il iubesti dar cu adevarat nu e asa, te pacalesti singura ca il iubesti. Daca ajungi sa iubesti pe cineva din punctul meu de vedere trebuie sa iti placa tot la el sau aproape tot si conteaza foarte mult fizicul. Desigur si cum gandeste dar aici depinde de fiecare persoana in parte (in cazul meu daca ar fi 50-50 ar fi ideal). Recapituland putin... din pacate tu nu il iubesti, vrei sa crezi ca o faci, dar NU IL IUBESTI, obisnuieste-te cu gandul, ca daca ai face-o te-ai mandri cu el, ORICUM ar arata; e doar o atractie foarte puternica, dar nu imi imaginez cum e si aia din moment ce nu te atrage fizic. Din ceea ce spui tu aici eu inteleg ca e cel mai bun prieten al tau si ca iti place doar compania lui; ATAT. Bye bye

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te inteleg deplin.Asa am patit si eu.Cred ca e vorba mai mult de faptul ca esti reticenta, ca parca n-ai vrea sa il iubesti asa mult si ii tot cauti defectetongue Dar nu ar trebui sa te intereseze ce spun prietenele tale de aspectul iubitului tau.Nici macar un pic. Faptul ca nu te atrage fizic, e mai rau.Ca n-o sa stati toata viata ca sfintii si o sa te plafonezi! Cel mai bine e sa incerci sa ii admiri corpul asa cum e, sa incerci sa te bucuri de ce ar putea sa-ti ofere, fizic. Daca sentimentul persista si ai mai simtit asta si cu alti parteneri, ar putea fi vorba de tine...ai o problema!

| Bacemi a răspuns:

Cred ca ar trebui sa pui in balanta calitatile lui fizice si cele de caracter. Daca el este un baiat dragut si iti place cum se comporta de tine ar trebui sa faci un efort. Incearca sa ii sugerezi sa fie mai atent cu corpul lui. Dar fii diplomate pentru ca se poate supara. Daca nu reusesti sa treci peste acest lucru cel mai bine ar fi sa fii sincera cu el si sa ii spui ce crezi. Nu are rost sa ramai intr-o relatie fara sens. Iubirea ta nu e destul de mare daca simti asa.

| Alisa a răspuns:

Off. da e foarte nasol. eu am 18 ani si acum am primul meu prieten. el e foarte slab, dar am incercat sa nu imi pese de fizicul lui, deoarece nu frumusetea conteaza ci caracterul acelei persoane. sa te iubeasca, sa te simti ocrotita cand esti cu el, sa stie sa se comporte cu tine, etc. cu timpul o sa ii iubeste si fizicul, fi sigura de asta. nu trebuie sa te interseze ce spu acele persoane. nu ele stau cu el, ci tu. tu stii cum e el ca persoana, ce fel de om e. dar ele normal ca se uita doar la fizic, fiindca nu au avut ocazia sa il cunoasca si nici nu trebuie sa o aiba, atata timp cat tu stii cum e el. :*

| i.love.me a răspuns:

Iti place. dar nu prea?

| andreea7520 a răspuns:

Mi se pare un lucru total fals, deoarece o iubire nu se bazează pe aşa cevahappy e clar că îţi e ruşine cu el, cum mai poţi spune că îl iubeşti dacă ţie de fapt îţi e ruşine să te afişezi cu el? asta e iubire? doamneee, pe bune e chiar aiurea ce spui tu aicibatting eyelashesdacă îl iubeşti nu ar trebui să te mai intereseze aspectul lui fizic, mi se pare ceva normal. Gândeşti chiar de-a-ndoaselea.

| matchpoint a răspuns:

Salut, eu va contrazic. Cum poti sa spui ca iubesti foarte mult pe cineva dar nu-ti place cum arata? Asta nu e iubire. Daca l-ai iubi cu adevarat ai striga in gura mare cat de bine arata chiar daca el ar fi schilod, surd, orb(hai ca glumeam)si toata lumea din jurul tau ar spune ca arata ``ca dracu``. Probabil relatia voastra e la inceput si inca va cunoasteti sa zic asa. Dar daca il iubesti asa cum afirmi va veni momentul cand nu iti va fi rusine sa iesi cu el, sa te afisezi cu el, si sa il prezinti prietenelor tale. Pa

| myrazvy a răspuns:

E pe naiba, pai il iubesti, daca da, nu inteleg de ce tie rusine cu el, e frumosa in felul lui cum si tu la randul tau esti frumoasa in felul tau si toti ceilalti

| Cristina20143 a răspuns:

Daca nu iti place cum arata la corp poti sa ii zici sa mearga la sala si sa ia ceva proteine, atunci o sa fie mai dezvoltat, arata mai bine etc,

| Me,myself & I a răspuns:

Pai daca il iubesti cu adevarat ar trebui sa-l accepti asa cum e, daca iti e rusine cu el inseamna ca poate nu il iubesti asa cum crezi tu

| HappyPills a răspuns:

Aspectul fizic se poate "imbunatati", dar cel moral nu prea
happy

| răcsvan a răspuns:

Arată poze cu el, arată-te în public cu el? Atunci când îţi va spune una dintre prietene ceva de genul " fă ai văzut cum arată " înseamna că :
1. Nu-l cunoaşte pe adevăratul el. Iar tu va trebui să le spui că o carte nu se citeşte după copertă.
2. Ţine de el fiindcă s-ar putea să-l pierzi fiindcă se mai uită fete după el.

| marinela_9969 a răspuns:

Te inteleg. Dar asta nu este iubire. Tu spui ca il iubesti, dar nu iti place cum arata atunci asta nu este iubire. Daca l-ai iubi cu adevarat nu ti-ar pasa ce spun ceilalti, ai fi indiferenta alti ar spune ca nu arat bine dar conteza parerea ta nu parerea colegilor sau a celorlalti. Conteaza cum ii pe dinauntru nu pe din afara. Nu ar trebui sa te intreseze aspecutl lui fizic, mi se pare ceva normal.Si nu ar trebui sa iti pese de fizicul lui. Nu ele stau cu el ci tu, tu sti cum este el ca persoana, ce fel de om este el. Dar ele normal ca se uita doar la fizic, fiindca nu au avut ocazia sa il cunoasca si nici nu trebuie sa o aiba, atata timp cat tu stii cum e el. :*

| ottonnnel a răspuns:

Exista si varianta ta de a iubi... dar tu nu crezi ca el isi va da seama de chestia asta? ca iti e rusine sa iesi cu el? daca il iubesti iubestel asa cum este nu conteaza ce spun prietenele tale daca ele sunt prietene adevarate nu va conta cum arata! un prieten bun iti vrea binele... si binele tau e el. Tu decizi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ti-e rusine sa-i spui, dar sa stii ca nu e bine sa tii in tine toate astea. Iubire! Nici nu se pune problema. daca l-ai iubi l-ai accepta asa cum este si ai dori sa fie mereu langa tine! probabil e obisnuintahappytake care >big grin

| moshul a răspuns:

Daca tie rusine cu el inseamna ca nu l iubesti. din ce zici uh se intelege ca uh mai mult vrei sa te lauzi cu prietenul tau.nu sa il iubesti...