| johny_9950 a întrebat:

Am si eu o problema la care as dori un raspuns cat mai rapid; de aceea o sa trec direct la subiect.

Am o relatie de 2 ani cu o fata, o iubesc enorm, am trecut peste multe impreuna si nu as vrea sa renunt la ea, dar de ceva vreme ma simt atras de sora ei cu care de altfel ma inteleg super bine. De multe ori mi s-a intamplat sa doresc sa vorbesc cu ea decat cu propria mea iubita. Sincer va spun ca ma simt mai mult atras de ea decat de iubita mea, nu stiu ce sa fac. Ar fii bine sa ii impartasesc si ei sentimetele pe care le simt pentru ea? Ceea ce simt pentru ea nu am simtit niciodata pentru nimeni, nici chiar pentru iubita mea. Ma innebunit fata asta, nu stiu ce sa mai ma fac.

O scurta povestioara: Acum ceva vreme am ramas peste noapte la ele. Fara sa imi dau seama am luat-o pe cumnata mea in brate. Am zis ca daca tot am luat-o in brate de ce sa nu profit si sa pun si eu mana pe fund, pe un san. Mi-am luat inima in dinti si am pus mana pe un san. Vazand ca nu zice nimic am inceput sa il masez foarte usor. Apoi am pus mana pe fund si incet am bagat-o intre picioare, atunci am observat ca se udase. Am incercat sa bag mana pe sub bluza si sa ii pun mana pe san; atunci s-a intors cu capul spre mine si mi-a zis foarte incet la ureche sa am grije unde pun mana. Dupa ceva vreme am luat-o in brate si m-am pus cu gura pe sanul ei. Am dormit asa pana dimineata.

PS: De fiecare data cand ma intalnesc cu ea imi sare in brate si ma saruta pe obraz, tot timpu imi zice ca ea nu o sa se marite niciodata ca baietii din ziua de azi sunt toti la fel si o fac sa sufere si ca si-ar dorii un baiat asa cum sunt eu, ca eu o ascult, o inteleg si o sustin mai mult chiar si de cat parintii ei. Ca ar avea pe umaru cui plange daca ar gasi un baiat ca mine.

Credeti ca nu mi-a simtit respiratia pe san?

Credeti ca imi impartaseste aceleasti sentimente pe care le am si eu fara de ea?

Ce e de facut?

Sa imi raspundeti si la intrebari va rog.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristi11cristian a răspuns:

Wow. e fff dificil din cate vad si imi dau seama cam in ce postura esti! dar tu sustii ca e "doar", atractie, si ca ceea ce simti pentru ea e ca si cum timpul s-ar opri in loc! ceea ce cred eu insa e ca te-ai indragostit nebuneste de, si ce e cel mai amuzant e ca nici nu ti-ai dat seama cand s-a intamplat! in persoana ta sincer nu as vrea sa fiu, mai ales ca e sora iubite-i tale in prezent! dar dupa cele spuse de tine si ea, sora acesteia,(e clar ) ca simte ceva mai mult pentru tine, deci nu mai trebuie sa te gandesti daca te place sau nu, singurul obstacol insa este si va fi iubita ta din prezent, se va simti fff tradata (in cazul in care voi veti fi impreuna in cele din urma)aseadar sa nu mai vorbesc despre familia sa, efectiv acestea 2 nu se vor mai intelege niciodata, iar tu vei fi la mijloc, fie ca vrei, fie ca nu! deci gandeste-te bine la ceea ce urmeaza sa faci, sunt unele lucruri in viata pe care ne dorim cu desavarsire sa le avem, dar mai sunt interzise si de legile naturii, dar orice ar fi, daca deja simti ceea ce simti pentru sora sa, inseamna ca deja iubirea ta din prezent nu mai reperzinta tocmai ce reprezenta in ochii tai, si ca fara sa vrei ai dat la o parte tot ce te lega de ea (ceea cu care esti momentan)! mai devreme sau mai tarziu lucrurile se vor schimba, acum insa tu ai totul pe tava si va trebui sa te decizi, ce e de facut, iar, intr-o situatie ca aceasta nu ti pot spune decat ca ar trebui sa o uiti sau daca preferi tot "tacamul", sa mergi mai departe fie ce o fi, in cazul in care stii ca ea e unica care te poate face sa simti ceea ce simti, si te va sustine pina la capat, fiind alaturi de tine si la bine dar mai ales la greu! bafta fratioare!

5 răspunsuri:
| Crisstina a răspuns:

Nu inteleg cum ai putut face asa ceva cu "cumnata", din moment ce e sora iubitei tale si ai dormit la ele. ea e oarba?

| AngoOra a răspuns:

OMG
baiete...situatia ta e f naspa big grin zau asa
e f naspa sa te indragostesti de sora iubitei tale, si ea sa fie atrasa la randul ei de tine.
eu cred ca nu o sa o scoti la capat prea curand cu pov asta pentru ca:
1 la mana:nu ii poti spune prietenei tale ca te-ai indragostit de sora ei, numai daca esti vreun necioplit big grin
2 la mana:nu e bine sa te intalnesti cu sora ei pe ascuns caci va afla la un moment dat, si atunci vei strica nu numai relatia dintre tine si ea dar si cea dintre ele 2
deci...
sora cu siguranta te place
dar si prietena ta la fel
asa ca nu prea ai ce face frate...
termin-o cu aman2, asta e singura solutie
caci ce faci tu acum se numeste inselat cu propria sora, nu e bine nici daca ramai cu sora, dar nu pot sa ramai nici cu prietena ta pentru ca nu mai ai sentimente puternice pentru ea
vezi tu cum faci, dar nu face 2 surori sa se certe, caci nu merita(mai ales prietena ta care nu are nicio vina)
iti doresc numai bine si vezi cum faci cu cele 2 fetewinkingbig grin

| Patriii a răspuns:

Cred ca am un raspuns pentru toate intrebarile, discuta cu prietena ta si cu sora ei, pentru ca ele sunt cel mai in masura sa iti dea toate explicatiile.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Corect ai spus, ai o relaţie de 2 ani, nu iubeşti o fată de 2 ani. E o mare diferenţă între ele.
Se spune deseori (şi arareori greşit) că bărbaţii o dată ce se îndrăgostesc iubesc mai profund decât femeile.
Ceea ce ai descris tu acolo ar fi fost previzibil dacă era scris de o fată/femeie dar venind din partea cuiva care posedă "cojones", mă cam surprinde.
Ce poţi să faci? Ţine-te de prietena ta! Ea e cea care ţi-a stat alături şi la bine şi la rău doi ani. Surioara ei... îşi poate dori cel mult să ia doar lucrurile bune, să profite de situaţie iar tu eşti foarte predictibil şi pici uşor la faze dintr-astea (lucru care mă surprinde neplăcut).
Dacă totuşi aspectele se precipită (ceea ce nu-ţi doresc) atunci bine-ar fi să renunţi la ambele.
Salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite care este treaba si eu sunt intr-o situatie si mai grava eu am si un copil si nu stiu daca as putea fii in stare sa-ti dau un raspuns pentru tine dar iti zic cum procedez eu, am 5 ani lanaga fata asta si sora ei de la inceput m-a lasat sa fac ce vreau cu ea chiar a si dormit langa mine dar pana in momentul de fata nu s-a intamplat nimic asa am prins-o si eu de sani, de fund dar altceva nimic deci acum ma cert cu sora ei si nimai ea adica cumnata ma intelege si cu ea vb orice ma sustine o sutin si ne intelegem ffff bine nici eu nu stiu ce sa fac inainte am intrebat-o daca ar vrea sa vina sa stea cu mine ca ne potrivim si ea mi-a zis ca vrea, alta data am intrebat-o daca ar vrea sa aiba o viata langa mine si tot asa mi-a raspuns ca ar vrea zi-mi si mie ce sa fac cu nevasta ma cert tot timpul si ea ma face sa imi doresc si eu sa am o viata langa ea chiar daca este sora nevestemi i-am zis ca o iubesc si ea mi-a zis ca ma iubeste nu mai stiu ce sa fac dar cel mai bine este sa lasi totul ma mana sorti si fie ce o fii eu asa fac daca este ca sa fiu incontinuare cu nevasta o sa fiu daca nu cu sora ei si gata nu te poti pune impotriva dragostei nu poti face nimic crede-ma, ma tot gandesc ce sa fac si eu?
o iubesc ma iubeste dar nu stiu daca o sa fie bine?
daca aveti un raspuns as vrea si eu dar nu as vrea ca sa o pierd nici pe una nici pe alta le iubesc pe amandoua si nu as vrea sa le fac rau nici uneia, pe nevasta nu o mai iubesc asa cum o iubesc pe sora ei. deci frate este bine sa le iubesti pe amandoua incontinuare pana ce tine si dupa aia vezi tu