| EuAlaStrain a întrebat:

Am si eu o problema. o fata din clasa ma place.destul de mult. incontinuu prin clasa ma saluta si ma intraba ce fac. vrea sa vb mult cu mine pe mess ( dar eu ma pun pe invisible big grin ). si chiestii stiu ca ma place sigur... ea inainte ma ajuta cu fetele. cum sa fac. ce sa spun si chestii. faza e ca. nu prea stiu cum sa fac. nu as vrea sa-i spun. sa fie ceva indirect. ca nu-mi place de ea. si acum fara raspunsuri gen Incearca. serios chiar nu vreau sa fiu cu ea happy nu vreau s-o ranesc. Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| fgch a răspuns:

Hmm. Cel mai bun raspuns ar fi asta :"Stii, trebuie sa vorbim. Tu esti o fata super de treaba, ma inteleg foarte bine cu tine, dar nu as vrea sa te ranesc.Esti chiar prea ok ca sa te amagesc doar, nu-s genu care sa fie doar cu o singura fatawinking." (bine, mai poti sa scoti sau sa pui de la tine, dar in principiu sa ii zici ca e o foata mult prea de treaba etc.). Cu asta pe langa faptul ca te-ai scos, o sa ii faci si o parere buna despre tine, adica o sa ramaneti amici foarte buniwinking. Bafta big grin

3 răspunsuri:
| newperson4him a răspuns:

Daca de obicei iti mai dadea sfaturi in legatura cu fetele, zi`i ca iti place de ceva fata, eventual care o stie si ea, si cere`i ceva sfat cum sa procedezi cu aia, sa`si dea seama ca nu o placi.thinking

| pinkmouse375 a răspuns:

Hmm. Chestia cu "ramanem prieteni" nu e buna. mai bine iti gasesti o prtna, sau ii spui ca nu poti vbi ca se supara prtna ta, chiar daca nu aiwinking

| ellayoyoyo a răspuns:

Hmmmm.las'o asa.incearca sa'i faci lipeala cu altcnva.sau pur si simplu las'o, poate ii trece. tu sty ce fel de persoana e si cum tr abordata. o cunojty mai bine decat noi