| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...sad
un prieten mi-a spus candva ca fata pe care o placeam ma place.
dupa o saptamana ei au facut un cuplu.
ea nici nu voia sal sarute pe el acum 3 zile...
cum se poate asa cevacrying
eu inca o mai plac chiar daca au trecut 2 luni de cand sunt impreuna...
si mi se pare ca ea inca ma mai place...
iar eu o conduc intotdeauna acasa...nu el
nu inteleg...

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Pai cum te lasa acel cineva, cu care este ea, sa o conduci tu acasa? Chiar daca fata te place si tu o placi, atata timp cat este cu altcineva sa nu faci nimic sa fii cu ea, caci la randu-ti ai putea sa fii in postura pritenului ei si la un moment dat sa te paraseasca pe tine pentru a fi cu altul. Sfatul meu este urmatorul: incearca sa aflii de sentimentele ei pentru el. Dupa aceea (desi va fi greu) trebuie neaparat sa renunti la obiceiul vostru de a o conduce acasa si ii spui simplu: "Imi pare rau dar de acum incolo nu te mai conduc acasa pentru ca mie imi place de tine iar tu esti cu X. Nu vreau sa intervin intre voi si nici sa sufar eu. Asa ca roaga-l pe el sa te conduca" Crede-ma, daca intr-adevar te place pe tine si nu pe el, nu va mai lungi mult prietenia dintre ei si cand va fi libera vei avea front sa fii cu ea. Daca insa ea nu rupe relatia, atunci tu nu mai ai ce spera si nu mai cauta sa fii ea, uit-o si mergi mai departe. Sper sa-ti fie de folos

| skumpikkk a răspuns:

Pai e simplu...cand o mai duci acasa spune-i ca o iubesti foarte mult si ca vrei sa fi cu ea... de obicei noi fetele facem asa pentru ca vrem sa va dam un impuls sa faceti lucrul ala bafta:*