| DeCeArConta a întrebat:

Am si eu o problemuta TPUbatting eyelashes..deci prietenul meu e obsedat de metallica si intr'o seara ma freca la cap cu melodii ..desi stia ca nu imi place (nu ma judecati laughing )si eu i'am zis ca pentru mine metallica e un kkt..la care el s-a suparat si era gata sa se desparta de mine.vi se pare normal cum o reactionat? ..si mai important...e chiar asa de gresit ca i'am zis ca nu ma intereseaza metallica?

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Din cate vezi si tu pe aici toti fanii metallica (de la aceasta pagina, excluzandu-ma pe mine care sunt ceva mai normal la cap)sunt niste maniaci violenti...auzi si tu cica "si te bateam putin" ori "te-as fi ars pe rug" ori "te-as mai fi jucat si putin in picioare" ori "trebuia sa te spanzure"(mda...si eu care credeam ca eu sunt psihopata in gandire dar pare-se ca altii ma intrec cu muultstraight face ) ori (din nou) "acum tu trebuie sa il accepti asa cum el, ca doar de-aia e prietenul tau!". Nu draga mea! tu nu trebuie sa-i accepti lui toate raha. turile! Ai si tu ceva demnitate in tine. Daca el era cat pe aci sa se desparta de tine din cauza une-i vorbe nevinovate (parerea ta si nimeni nu trebuie sa ti-o schimbe! ai personalitate!) atunci e clar ca se pi.sa pe tine si pe parerea ta si deci merita sa-l lasi in lumea lui acolo!
Uite si mie imi place metallica spre exemplu dar asta nu inseamna ca trebuie sa reactionez stupid/dur la parerea celor din jur! Daca tie nu-ti place atunci ok, e parerea ta, asta nu inseamna ca am sa te amenint ca te tai bucati bucatele pentru ca n-ai aceleasi gusturi ca si mine ori n-am sa reactionez ca un copil mic si sa incep sa fac crize de isterie pe aici!
Cat deapre prietenul tau, din nou iti spun sincer Lasa-l! nu te merita daca reactioneaza asa si mai este si foarte imatur! Deci nu ma intelege gresit, nu-l lasa pentru ca asculta un gen ori o trupa ce pe tine nu te atrage ci iti spun sa-l lasi pentru ca (dupa cum am mai spus) nu da doi bani pe tine ori pe parerea ta (ce-l putin asta am inteles eu din intrebarea ta). Numai bine.

35 răspunsuri:
| HermioneLove a răspuns (pentru Claudiusd30):

Esti prost/a straight face
Doar pentru ca nu-i place Metalica nu inseamna ca trebuie sa vb asa.

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns (pentru Claudiusd30):

Draga ma refeream la cuvantul prost la masculin in caz ca esti baiat si am facut cu ''/a'' in caz ca esti fata! Nu am stat sa scriu tot cuvantul! phbbbbt

Răspuns utilizator avertizat
| jaqchirac a răspuns (pentru DeCeArConta):

E problema ta, logic, doar ca nu stii ca e de natura mentala. bai fetito, ai luat si tu niste nume de trupe rock acum, ca sa nu te faci de ras. plus ca, scuza-ma, marile trupe pe care le-ai spus aici, s-au inspirat de la metallica. asa ca du-te la salam si guta al tau si lasa tu prostiile astea, ca sunt chestii mult prea culturale pentru tine