| maya_1276 a întrebat:

Am si eu o rugaminte, am cunoscut un baiat in vacanta la bunici, totul a fost perfect o luna de zile... dupa plecarea mea de acolo lucrurile s-a schimbat, nu mai e la fel.Il iubesc enorm de mult, dar de la un timp ma evita, daca plec undeva sau fac ceva nu ma crede, trebuie mereu sa ii dovedesc, dar in schimb el cand pleaca imi spune dar nu da explicatii, da mesaje seci! L-am intrebat daca arfii posibila o relatie serioasa intre noi, dar mereu acelasi raspuns: "asteapta sa vin eu acolo si vedem"ce sa fac? ma iubeste? merita sa vars lacrimi amare pentru el, va rog sa imi raspundeti

Răspuns Câştigător
| Kruger2 a răspuns:

Sunt baiat. Asculta-ma. Cand noi zicem "Asteapta sa vedem"; "Mai vedem" etc, asta intotdeauna inseamna "nu". Nu are rost sa-ti bati capul. E greu, dar o sa treci peste.

2 răspunsuri:
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Stiu prin ce treci!
Cred ca ii este frica de ca s-ar putea intamppla.Cred ca ii este frica de o relatie.
Spune i ca tu chiar il iubesti si vrei sa fie ca inainte...Sunt sigura ca te va intreba:,, Cum ca inainte"? Si tu ii explici cum se purta in trecut si cum se poarta in prezent.
Spune-i:Eu chiar te iubesc, dar ma tem ca nu ma pot obisnui cu comportamentul tau din prezent.
Sper ca o sa iti rezolvi problema! Pa!

| Catalinaa_3945 a răspuns:

Nu merita, clar!
Te amana... Cred ca cel mai bine ar fi sa-i arati tu ca nu`ti pasa. Sa`l lasi pe el sa te caute.