| candice_4718 a întrebat:

Am si eu ointrebare psihologii sunt de parere ca viataa sexuala se incepe in primi ani de liceu insa parinti spun ca nu e bine sa incepi viata sexsuala in liceu vreau sa stiu adevaru

10 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Nu este rau, daca acest lucru nu te sustrage de la invatatura(toti parintii au aceasta frica sa nu mai vorbim de sarcina)

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ti-o incepi cand te simti pregatit/a, nu cand zic ceilalti.winking

| Psihoyounger a răspuns:

Sunt de acord cu cora, viata sexuala o incepi cand esti pregatita si nu cand zic parintii sau psihologii. fiecare are dreptatea sa dar ultimul cuvant il ai tot tu...

by Psihoyounger

| Encore a răspuns:

Daca vrei iti incepi viata sexuala la 12 ani, daca vrei iti incepi viata sexuala la 50 de ani, nu cred ca ii pasa cuiva cand iti incepi viata sexuala.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incepi viata sexuala cand esti pregatita sa-ti asumi responsabilitatile ce decurg din asa ceva si cand gasesti omul potrivit.

| adi a răspuns:

Pedofilii spun ca e bine sa iti incepi viata sexuala la gradinita.winking

| ruxxu16 a răspuns:

Psihic esti pregatita atunci cand stii ca cel cu care vrei sa o faci te iubeste si ti-a dovedit-o. iar fizic varsta de la care ai putea sa incepi sa iti incepi viata sexuala este de 16 ani. dar tine minte fa-o cu cineva care intr-adevar te iubeste si tine la tine.si fa-o protejat chiar si prima oara...se pooate intampla sa ramai insarcinata si de prima oara

| Linda a răspuns:

Daca ai viata sexuala inainte de 18 ani, colul nu este in ca format si poti ajunge la diferse boli, inclusiv cancer de col uterin, sau sterilitate. Normal ca baietii vor sa prosteasca fetele naive sa o faca la varste mici, dar nici nu-ti dai seama ce repede te poti trezi insarcinata. Timpul liceului este pentru formare din alte puncte de vedere nu pentru irosire pe relatii fara viitor. Nu te lasa prostita. Parerea mea ca vei fi mult mai apreciata la 18, 19 ani daca nu te-ai grabit in acest domeniu.

| M.J. a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa parinti(in legatura cu chestii d-astea)ar trebiu sa murim virgine... ei inca se cred pe vremea lu "tovarasu", cand o femeie nu trebiua sa se culce cu nici1 barbat decat daca acesta e sotu ei, ca cica atunci cant te mariti e bine sa intri in biserica virgina si bla bla bla...cred ca daca ar afla mama ca mi-am inceput viata sexuala ar fc crizeeeeeeeeee. u fa-o atunci cand te simti pregatita si cu cine crezi ca merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinti spun ca nu e bine sa-ti incepi viata sexualacaci ei cred ca te lasi de scoala, dar parerea mea este ca iti poti incepe relatia sexuala caci nu te afecteaza cu nimiclaughing!