| Deeiu a întrebat:

Am stat cu el 2 luni si ceva, insa ne-am despartit, a fost decizia lui, mi-a spus ca pur si simplu nu merge relatia noastra, desi mie mi se parea a fii una perfectalove struck`Insa in seara in care ne-am despartzit, m-am combinat cu un alt baiat tot din liceu(ambii sunt din liceu, chiar langa clasa mea), iar a2a zii de dimineata el m-a luat(pe mess):"bv mah, imi place de tine, asa rapid m-ai inlocuit", si m-am simtit foarte vinovata, presupun ca tinea la mine daca mi-a zis astacryingregret tare, tare mult ca ne-am despartzit.
Si orice as face simt ca nu-l pot uita, ca ink'l mai iubesc, desii sunt cu altcineva, si tin sa mentionez ca in fiecare zii cand aud o melodie de dragoste(sad)plang ca un copil, e primul` baiat care m-a facut sa sufar atat de mult dupa elcrying
Oare m-ar mai putea ierta pentru greseala facuta(ca l-am inlocuit asa de repede), oare ma uraste atat de tare?crying[jur ca as da orice sa ne impacam, si sa fie totu` ca inaintecrying]Presupun ca el crede acu` ca n-am tinut deloc la el, da` mor de doru` lui, si incerc sa ma mint singura ca mi-e mai bine asa, da` nimic...Cum as putea sa-l fac sa ma ierte?crying

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, de ce sa fi vinovata draga mea? Sincer crede-ma ca daca tinea la tine nu te lasa, e vina lui nu a ta, ce daca esti cu altul, doar nu era sa plangi mereu dupa el, orgoliul lui este ranit nu altceva, sa fim seriosi tu te simti vinovata ca esti cu altul, dar el nu se simte vinovat pentru purtarea lui, pentru ca te-a lasat balta in timp ce tu il iubeai.Ai sa vezi ca il vei uita cu timpul, n uare rost sa te mai gandesti la ce a fost, nu ai nicio vina, inca chiar trebuie sa ii arati ca poti si fara el, adica tu credeai ca relatia merge perfect si el ti-a dat papucii, na lasa ca nu moare, e greseala lui ca te-a lasat, mai bine sa iti vezi de viata ta, sau nah... e decizia ta dar gandeste-te ca te-ar putea lasa iar in plus nu se stie daca se va mai impaca cu tine, nu se stie daca vorbele lui sunt sincere sau doar la vrajeala, ramai cu cine esti ca meriti ceva mai bun.

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti fraiera...eu cred ca vrea sa te prosteasca. Daca a spus acele cuvinte nu inseamna absolut nimic, crede-ma!
Ai facut foarte bine ca i-ai dat peste nas cu noua ta achizitie ca sa nu te ia de proasta!

| Razvan a răspuns:

Problema este vesnicul orgoliu masculinhee hee
Tipul asta te tine in sah si nu prea ii pasa de ce simti tu. Te pedepseste pentru faptul ca l-ai inlocuit atat de repede cu varf si indesat si ii place sa te vada suferindraised eyebrows
Destul de meschinraised eyebrows
Nu mai suferi pentru un asemenea baiat si nu iti mai varsa lacrimile degeabawinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Scumpo, nu ai de ce sa te simti vinovata
a fost decizia lui sa va despartiti
sau ce vroia? din cauza lui sa ramai singura toata viata?
cu siguranta cand te-a vazut cu altcineva... abia atunci si-a dat seama ce a pierdut de fapt renuntand la tinewinking
stai linistita...il vei uita cu tinpul
incearca sa iti tii mintea ocupata cu alte treburi.
sa iesi cat mai mult cu prietenii, cu noul iubit.
crede-ma ca niciun baiat nu merita sa plangi pentru el.
ai grija de tine si nu mai fii suparata ca nu se merita kiss
te pup kiss

| Dizzydizz a răspuns:

NU are de ce sa te ierte
aste se numeste ciuda si regret
El a ales-o.Nu fi fraiera, uita-l.Si stai cu actualul.
Ce rost mai are sa privesti trecutul?

| bluesky a răspuns:

El e invidios a ti-ai gasit pe altu dar totusi e muuuult prea devreme sa te combini cu altu in seara in cate v-ati despartie.Eu cred ca nu il iubesti! De fapt nu iubesti pe nici unu, stia linistita, se va remedia! In plus, el s-a despartit de tine asa c anul ai motive sa t esimti vinovata, a fost alegerea lui, spune-i "Pa!"

| Eu4EverX a răspuns:

Uite ceva de genul am patit si eu baiatul pe care l-am iubit a vrut sa ne despartim.il iubeam enorm dupa vreo 2 sapatamani in care am fost tot suparata, am incercat sa stau cu un baiat cand a aflat a inceput sa imi spuna la fel ca si tie ca chiar nu am inseamant nimc pentru el si ca asa repede l-am uitat, era clar ca vrea dor sa ma prosteasca si sa ma faca sa sufar.nu l-am luat in seama si uite ca de cateva zile nu ma mai gandesc la elhappy

Ai incredere in tine, ofera-i indiferenta si totul va fi binehappy

| buldog a răspuns:

Daca el a vrut sa va despartiti de ce mai vine sa spuna ca"l-ai inlocuit asa repede"? Nu el a vrut-o? Ti-a spus asta nu pentru. ca inca tine la tine, ci din orgoliuwinking
Asta a fost prima posibilitate...
Adoua ar fi ca daca el ti-a spus aia suferind mult si dandu'si seama ca a gresit punant capat relatiei, atc. trebuie sa ii arati ca poti renunta imediat la persoana care esti pentru. el! De ex. daca pers cu care esti te cheama dp hol, u nu te duce si mai stai uitandu-te la fostul tau iubit! Este mult mai bine asa! Asa o sa isi dea seamawinking

Bafta!

| Deeiu explică:

Si nu am mai scris ca era prea mult apoi. dar astea 2 luni am fost cea mai fericita:am facut revelionu` impreuna, am stat in bratzele lui in timp ce el dormea si-l priveam, il pupaceam in timp ce dormea, l-am alinat atunci cand a luat o palma din cauza mea(de la un alt baiat care ma placea, care ii este nashstraight face), cand a venit la mine se juca cu sora mea mai mica, ne pupaceam intr-una, ne uitam la desene impreunalaughing, radeam de noilaughing, cand ne intalneam, o data era ploaie si el a venit de la 3 kilometri departare pe jos sa vina la mine, in vacanta de craciun cand ne-am revazut pe 23 de colindetze, era cel mai tandru` cu mine, era foarte glumetz cu prietenele mele(fata de alti baieti care nu le suportau), era perfect pentru mine, se mai supara el din prostii, dar ziua urmatoare cand ne vedeam la liceu ma saruta si uita tot, ne stiau toti profii din liceu ca suntem impreuna, glumeam, ne alintam cu "bebe", prietenii lui erau cei mai de treaba din liceu si ma intelegeam super cu eilove struck`mi-am luat odata si-un 4 de la diriga(la franceza) ca m-a vazut ca stateam cu el pe hol in bratze si nu mi-am facut tema...deci pur si simplu pentru mine totul era perfect, m-a ajutat chiar sa scap de un "handicap" al meu(stupid)
Il urasc pentru faptul` ca nu-l pot uita, stiu ca nu va mai vrea sa ne impacamcrying. Era perfect! exact baiatu` de care aveam nevoie:inteligent(cel mai destept de la el din clasa), frumos(pentru mine defectele din ochii celorlaltzi erau inexistente!), haios, pupacios, vorbeam cu el la telefon de fata cu mami, iubesc totul la el, mersul, privirea, buzele, tot!

| tim a răspuns:

Si zici ca nu-ti pasa de parerile altora despre el? atunci ignora toate sfaturile astea de pe TPU, si du-te la el. eu cred ca el inca nu te-a inlocuit, si chiar daca ar fi facut-o, ca si tine, a facut-o de ochii lumii. niciodata nu-i prea tarziu.

| luvieere a răspuns:

Stai, măi, liniştită, făcea şi el mişto de tine că ţi-ai găsit repede pe altcineva. Să ştii că după ce-am citit prima parte a poveştii tale, asta mi-a venit şi mie în minte: "mă, da' ce repede l-ai înlocuithee hee". Aşadar, ce să-ţi zic, e o concluzie la care nu ţi-e chiar greu să ajungi având în vedere că în seara aia ţi-ai găsit companie nouă. Cum ai putea să-l faci să te ierte? Păi, aşteaptă, ţine legătura cu el şi dacă te place o să vrea el să fie cu tine. Cât despre actualul, dacă nu vrei să fii cu el, nu fi, doar nu e neaparat să ai pe cineva. Ba mai mult, cred că dacă vrei să te impaci cu fostul, e mai util să nu ai.

| RainDrop a răspuns:

Lool, cum naiba sa te ierte? el s-a despartit de u, si oricum, daca vrei sa-l faci sa te "ierte" du-te si uitete daca nu sa cuplat inca, poate mai ai o sansa oricum happy

| gec a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii spui adevarul.in al doilea rand spune-i ca te-ai combinat cu celalalt ca sa vezi cum reactioneaza el sa iti dai si tu seama daca tine la tine
si bineinteles sa ii promiti ca nu o sa se mai intample niciodata asa ceva
cred ca asta o sa ii dea de gandit.mult succes