| anonim_4396 a întrebat:

Am sterilet de 4 luni trebuia sami vina ciclu pe 12 dar suntem pe 20 si nu mi-a venit ce sa fac/?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mergi la ginecologul care ti l-a montat...si fa un control!
Poate fi o sarcina extrauterina..., sau pur si simplu ti-a intarziat..., se mai intampla... afla totusi cauza... la ginecolog!

2 răspunsuri:
| CAsToReL a răspuns:

Te duci la doctor ginecolog

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti faci un test de sarcina si dupa aceea te duci repejor la ginecologul care ti l-a montat. Cel mai mare risc este sa ai o sarcina extrauterina. In primele saptamani (3-4) darcina extrauterina poate fi indepartata prin tratament, apoi e nevoie de operatie, asa ca nu mai astepta.