| alexaalexandra18 a întrebat:

Am tot incercat sa il uit, sa numai ma gandesc la el dar degeaba nu reusescsadnu pot sa il scot din inima mea oricat de mult as incerca.Au trecut 3 luni de cand numai sunt cu el si sincer parca pe zi ce trece imi este tot mai greu.Rana inca ma doare nu mi-a trecut nici acum.Am ramas amici si imi este greu ca atunci cand ne mai intalnim stiu ca nu pot sa il mai iau in brate, sa ii spun ca il iubesc sa vorbim cum vorbeam inainte, sa ne plimbam amandoisadsincer imi lipseste.
Prima mea iubire de la care am invatat atat de multe lucruri. Dupa un an totul s-a terminatsadimi este greu fara el.M-am obisnuit cu el...simt ca numai am putere, mi-am pierdut orice sperantasad.
Oare de ce nu reusesc sa il uit?

1 răspuns:
| Iloveyou123 a răspuns:

Normal ca ne mai avandu-l langa tine ti se face din ce in ce mai dor. Te vei acomoda, incearca sa vorbesti cu prietenele tale, iesi cu ele la distractii la suc si vei uita cu timpul. De multe ori functioneaza cand iti faci o noua relatie. incearca sa-ti ocupi timpul, distractii, iesiri, cluburi etc. Si crede-ma singura iti faci rau cand sti ca el prin parcul nu stiu care tu te duci sa- l vezi, singura iti faci rau cand asculti o melodie trista, singura iti faci rau cand revezi pozele cu voi. Incearca sa renunti la chestiile astea, nu sa stergi pozele, dar sa nu te mai uiti la ele cel putin pana reusesti sa uiti. Incearca sa eviti locurile pe unde sti ca e el. Si cel mai important niciodata sa nu ii marturisesti ca iti lipseste. Pe mess incearca sa nu mai comunici cu el, el se va intoarcea la tine. Adauga in lista ta de mess codreanu.lacramioara mi-ar placea sa stau de vorba cu tine si daca vrei chiar sa te invat cum sa te impaci cu el daca asta vrei.