| OHmyGosh a întrebat:

Am un coleg care ma enerveaza pentru ca mereu foloseste cuvinte legate de sex!
Deci si cand se joaca in recreeati spune unui coleg:"Ba, ti s-a rupt prezervativul" sau "Ce faci ****ule?". Cand vad pe telefon de exemplu un videoclip cu Selena, asta zice:"Suge! Suge!"si arata semnu'.
M-am saturat. Mi se face sila.Mereu vorbeste asa si cu mine, cu toti colegii.Nu e normal pentru clasa a6-a. E obsedat de sex.
Nu invata bine si nu ii pasa de cei din jur...Decat de el.
Va rog, cum sa fac astfel incat sa inteleaga ca M-AM SATURAT de cuvintele pe care le foloseste si ca mi-e scarba cand aud. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Chimilica a răspuns:

Plezneste-l, ce masa face asa? Si spune-i : Ai ma tu un cct cu ochi in clasa a 6-a vorbesti numa despre sex? Ai si tu o puta de 1 cm si te dai mare prin scoala? Vai de capu tau de soimanit, n-o sa ai vreo gagica in viata ta. Hai sictir oh go on
Mie mi-a mers mereu asta :* Funda?

9 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai cel mai bun lucru pe care il poti face este sa-l ignori. Daca nimeni nu il baga in seama si nu rade de prostiile lui se va satura si el sa le faca.
Deci data viitoare cand face ceva de genul asta nu zice nici ca e bine nici ca e rau ci pur si simplu ignora-l.

| andrada a răspuns:

1) Il spu-i la diriga
2) Vorbesti cu mai multi colegi si va duceti si ii spuneti ceva gen ''neam saturat de comportamentul tau, u nu te auzi ce lucruri poti scoate pe gura?! Daca esti asa obsedat de sex du-te la baie si fa-ti laba si apoi vi sa vb cu noi''
3) nu il mai bagati in seama si cand intrebare dc nu vb cu el ii spuneti ca pana nu isi schimba vocabularul nu il mai bagati in seama, daca nu o sa aiba cu cine sa vb asa o sa se calmeze
Succes

| NoChanceForUs a răspuns:

Duduie,ce-ti pasa tie cum vorbeste el, cine e si ce face? E frati-tu mai mic? Vrei sa-ti impui regulile altora? In locul lui nici nu m-as uita la tine, as vedea prin tine.Inca speri sa salvezi societatea. Avem nevoie de martiri, oferiti-va!

| Candice a răspuns:

Spune-i cu frumosul ca nu e bine ce face, si ca mai tarziu o sa fie urmari. De obicei, aici este vina parintilor care i-au permis prea multe. Daca el nu intelege cu frumosul, spune-i dirigintei, nu conteaza daca se supara pe tine, o sa-ti multumeasca mai tarziu. In plus, daca nu te asculta este pierderea lui, tu doar ti-ai facut datoria de colega/prietena.

| Wehrmacht a răspuns:

NoChacheForUs are dreptate daca il spui dirigintei nu ii va face nimic grav si va continua il locesti cand vorbeste asa te mai alegi si cu ochiu umflat(s-a intamplat la mine in scl)Daca ii spui sa nu mai vorbeasca asa va fi egal cu zero ii intra pe o ureche si ii iese pe alta(daca macar ii intra)Lasa-l sa faca ce vrea si nu te mai baga pentru ca vei deveni enervanta.

| nuamPleaca a răspuns:

Asa si ce treaba ai tu cu el? Omu' face ce vrea, ce te intereseaza pe tine? aa sau tu esti o fana under14 justinbieber, selena gomez?
Asta e, pune-ti dopuri in urechi cand treci pe langa el!

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Spune-i in fata, nu mai te ascunde de el pentru ca daca nimeni nu comenteaza el va crede ca e smecher si va continua.

| DarkBlood32 a răspuns:

Reclamă-l la diriginte şi cafteaza-l până se satură de sex şi toate căcaturile. Ăsta este obsedat drogat de sex nu glumă. De unde pnm ştie el de sex la 12 ani? Nu e normal la cap se vede că nu am mai fost bătut de părinţi. Ţipă la el că are probleme cu capul. Dacă nu încetează cu sexul spune-l la director. Ei se v-a ocupa de acest lucru şi spune-l şi părinţilor lui că vorbeste de sex şi face glume proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țin minte când am fost și eu pârât la diriginte pentru vocabularul colorat, tot în clasa a 6-a. Aveam un diriginte caterincă, însă. Dar n-am uitat și n-am iertat.laughing