| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg pe care il plac foarte mult (Iulian). I-am spus pe mess ca il plac, si mi-a spus mai pe ocolite ca nu ma place.am inteles, asta e. problema e ca am ramas cu el in clasa si inca doi colegi, si am inceput cu un amic sa ne udam, cam prosteste. A venit, mi-a luat sticla de apa din mana, m-a facut leoarca si mi-a aruncat sticla.Credeti ca merita? Pur si simplu cred ca sunt cam obsedata de el, uneori ma ignora, uneori isi bate joc. ce credeti ca ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Ar trebui sa il ignori si tu, fi indiferenta cu el. E nasol sa placi pe cineva si pers respectiva sa nu fie interesata de tine, am trecut si eu prin asta dar cu timpul l-am uitat si i-a luat locul altcineva.
Nu te merita si nu are rost sa te mai gandesti la el.

| SeNyS a răspuns:

Stiu cum e sa placi pe cineva, insa daca ti-a dat de inteles ca nu te place nu insista pentru ca vei avea de suferit.inceracxa si tu sa-l ignori, sa nu te mai gandesti la el.soarta ta nu ti-o ia nimeni, si baiatul care va fi pentru tin...va fi!:*popic

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Problema e că tu, fiindcă îl placi ori eşti obsedata de el, cum vrei să-i spui, cauţi şi reuşeşti să găseşti o semnificaţie ascunsă fiecărui gest pe care îl face, fie că-ţi zâmbeşte, fie că te priveşte, ori te stropeşte cu apă... Poate că el a şi uitat că tu îl placi şi a fost un simplu gest ca între prieteni şi colegi de clasă, i s-a părut amuzant să te ude.Nu cred că are sens să-ţi faci iluzii, te păcăleşti singură încercând să-ţi explici fiecare mişcare a lui în felul care îţi convine ţie mai mult. Băieţii/bărbaţii nu despică firul de păr în patru ca noi, nu stau să se gândească "măi, dacă fac asta, ea o să creadă nu-ştiu-ce"... I-ai spus ce aveai de spus, n-a fost interesat, asta e, mergi mai departe, treci peste, nu te crampona de el că nu e singurul tip de care o să-ţi placă în viaţa asta!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Sincer, eu cred ca nu merita.winking

| Green a răspuns:

Am trecut si eu prin situatia asta.
Eu zic sa-l uiti pentru. ca nu te merita.
Daca te ignora si isi bate joc, e clar ca nu e interesat de tine.
Asa ca lasa-l in pace si stiu ca va fi greu, dar incearca sa il uiti.
E mult mai bine asa.
Cand vei intalni un baiat care sa te merite, vei vedea ce diferenta mare este intre acel baiat si acesta.

| georgy_7464 a răspuns:

Clar, nu te place, dar nu-ti face griji ca vei gasi pe cineva care sa te placa.Succes

| doctorz a răspuns:

Pai cred ca nu ti place ca este indragostita de un imbecil, nu? Sau poate iti place asta? Eu m as feri sa mai stau aproape de unul ca el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa cauti pe altcinevahappy

| georgyana001 a răspuns:

Pai cu timpu o sa vina el la tine si o sa-ti spuna el asa se intampla mereu o sa fie cu gandu la ce i-ai spus tu...