| anonim_4396 a întrebat:

Am un iubit de 10 luni si ne iubim si vrem sa ne luam dar familia mea nu vrea ca sa facem ne iubim foarte mult si nu vrem sa ne despartim

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Luati-o incet, cunoasteti-va, mai asteptati un an doi inainte de a va casatori. Intervalul asta va fi benefic atat pentru voi: va va intari relatia, va veti cunoaste mai bine, cat si pentru familia ta: vor vedea ca partenerul tau e serios si ca iti ofera stabilitate.

| Parintele a răspuns:

Pai cati ani aveti?

| borsec a răspuns:

Aici depinde foarte mult si ce varsta aveti, probabil asta e cauza pentru care parintii nu va lasa, eu zic sa mai asteptati cel putin 1 an jumate. Daca va iubiti si sunteti siguri unul de altul, cred ca este doar o chestiune de timp. Alternativa ar fi doar sa va logoditi cu sau fara parinti.

| meioana a răspuns:

...lasa timpul sa mai treaca nu va grabiti ca fata mare la maritat... daca dragostea e adevarata si durabila...crede-ma ca si dupa 5 ani veti fi impreuna desi parintii se zbat impotriva...la urma toata nu casatoria e importanta...degeaba ai o hartie in mana daca nu te intereseaza de partener...

| white_2190 a răspuns:

Parintii nu vor din 2 motive... ori sunteti prea mici. ori le este frica, k nu o sa va descurcati... fapte nu vorbe! pentru a avea incredere in el.in tine si in viitorul vostru...si in plus... daca va iubiti credeti ca asa veti ramane impreuna? prin niste acte? puteti sa traiti impreuna si fara acte deocamdata...parerea mea... oricum baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa va luati dupa 10 luni e cam devreme, trebuie sa discuti cu parintii de ce nu-l vor si cand le vei spune ce mult il iubesti, o sa te inteleaga, sunt sigura.Doar daca relatia n-are o temelie puternica va ve-ti desparti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai? De ce nu vrea familia? Santeti realizati, aveti posibilitatea sa traiti pe picioarele voastre? Gandeste-te la motivele parintilor si poate o sa le dai dreptate. Spre binele tau, mai asteapta, sa va cunoasteti mai bine, sa vedeti ce viitor puteti avea impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fugiti in lume, daca parintii sunt inconstienti si stau in calea fericirii voastre.Ca mai tarziu e posibil sa te dai cu capul de pereti ca poate parintii tai aveau dreptate in anumite privinte, well asta o sa ramana la aprecierea ta. Sfatul meu? Fa cum iti dicteaza inima, pentru ca mai apoi sa iti blestemi zilele cu creierul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNA NU STIU CINE ESTI DAR VREAU SA RASPUND LA INTREBAREA TA EU SUNT CATALINA SI AM TRECUT SI EU PRIN CE TRECI TU. SFATUL MEU E CA DACA VA IUBITI NU VA LUATI DUPA PARINTI PRIETENI SAU MAI STIU EU CE INDIFERENT CE VA FI NU FA PROSTIA CARE AM FACUTO EU NU RENUNTA LA FERICIREA TA AI STAT CU PRAINTII UN TIMP ACUM MERITA SA FII FERICITA ALATURI DE CINE TE IUBESTE SI IUBESTI DECI EU VA DORESC MULT SUCCES SI FERICIRE. SI NU VA UITATI IN GURA OAMENILOR