| Elena1234456 a întrebat:

Am un prieten bun pe care il plac intr-un fel. Imi spune de multe ori ca noi nu putem fi impreuna, sa nu imi fac sperante sau chestii de gen. Mi-a zis si ca arat bine si sunt draguta, dar mult prea naiva si negativista. El o place pe o prietena comuna dar nu are sanse pentru ca ea are prieten, si nici eu nu am nici o sansa cu un coleg pe care il plac. Oare ar putea prietenul meu sa simta ceva pentru mine? Vorbim destul de des despre sex, cand e beat ma priveste ciudat si ma intreaba de multe ori daca mi-am imaginat vreodata ca am facut sex.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate ca ar trebui sa lasi lucrurile asa cum sunt deocamdata

| ReiVaN a răspuns:

For God's sake, deja ai o obsesie.
Ori inveti sa treci peste si sa accepti in sufletul tau al' rasfatat ca nu poti sa-l ai ori dai in depresie....Jesus...

| valentingb a răspuns:

Cand e beat sugereaza sa faceti... Ok, daca tie iti place de el ce as putea sa spun? Dar stii, e datoria mea sa iti spun ca trebuie sa ai mai mult repect de sine, sa tintesti mai sus, sa cauti un baiat care sa te iubeasca, nu sa te placa si atat, si, foarte important, nu dispera! Ok, iti place de unul, ai o a doua varianta. Si ce? Sunt atati alti baieti pe care ii stii si tot ce le trebuie e un semn din partea ta. Haide, ridica-te si uita-te in oglinda, vezi cum esti. Acum uita-te in oglinda sufletului, vezi cine esti. De cine ai tu nevoie? Ce fel de baiat e potrivit unei fete ca tine? Poate unui baiat dragut, simpatic, glumet, care sa te faca sa te simti frumoasa si inteleasa?winking

| JamesGheo_Gheo_2000 a răspuns:

Da,ai sansa.Dar ca sa te placa trebuie sa nu o mai placa pe prietena ta.Aici e momentul acela de; Prieten VS Iubit...Alege prietenii ca ei raman vestic, iubitii trec...