| carlutza1001 a întrebat:

Am un prieten bun pe care il stiu de 9 ani. In tot acest timp am fost colegi. Suntem apropiati, ne spunem nenumarate secrete, printre care si pe cine placem. Acum o saptamana m-am despartit de iubitul meu si el s-a combinat cu o alta tipa. Prietenul meu bun mi-a propus sa il facem gelos si ne-am pus pe facebook ca suntem intr-o relatie. Planul a mers de minune si ex-ul meu s-a suparat foarte tare. Dupa aceasta experienta mi-am dat seama ca imi plac cel mai bun prieten si nu stiu ce sa fac. Acum cateva luni, el mi-a propus sa avem o relatie de care sa stim doar noi doi. Fara complicatii, cicaleli ori gelozii. Eu i-am dat de inteles ca nu vreau asta, asa ca a lasat-o balta. Se mai intampla uneori sa ne luam de mana sau sa imi dau seama ca vorbeste cu inteles dublulaughing. Nu stiu ce sa fac, eu il plac. Oare el ce simte pentru mine? Si cum as putea sa fac sa-l cuceresc ca sa fim impreuna pe bune? funda.

4 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Intreaba'l ce simte si daca vreti sa fiti impreuna. Trebuie sa iti faci curaj si sa ii spui doar sunteti cei mai buni prieteni; va spuneti oricewinking.

Răspuns utilizator avertizat
| carlutza1001 explică:

Multi au relatii in secret pentru ca in momentul in care intervine lumea exterioara apar certurile, geloziile si alte cele.

| cappelli a răspuns:

Ii spui si tu:
"auzi flacau, cand bem o ciorba impreuna, ca ma cam arde instalatia.", "flacau, daca vrei sa dai bursucul la scorbura, lasa abureala cu dublu inteles si treci la subiect."

stii tu...ca in reclama aia...cu informatii nefiltrate.

mai iuli mai...la 13 ani...viata e grea sa stii.