| sweetangels a întrebat:

Am un prieten care iubeste o fata iar in urma cu un an l-a refuzat cand i-a marturisit sentimentele lui. A zis ca vrea ca ei sa ramana doar amici. Problema e ca nu o poate uita de atata timp desi a mai avut relatii si cu alte fete. Vorbesc pe internet, isi lasa commenturi si like-uri reciproc unul altuia mereu. Voi baietii ce ziceti, ce ar fi de facut? Sufera mult si se gandeste sa ii spuna iar ca o place, poate poate s-a mai schimbat ceva in gandirea ei...merita sau nu? Nici de un refuz nu are chef sa se loveasca, va dati seama, dar chiar nu o poate uita, atat de indragostit este (ea il alimenteaza cu sustinerea ei cand posteaza ceva).

34 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Asta mai suna a intrebare veninta de la tine,nu mai miroase a incinslaughing
Prietenul asta al tau e un mare bleg,mai e si disperat...
Si nu pe facebuck se face treaba, acolo doar fixeaza o intalnire(cam greu de obtinut cu atitudinea lui de fetita plangaciosa)
Si cum vine, si-a marturist sentimentele dar vrea sa-i spuna ca o place?
Crede ca s-a maturizat si stie ce vrea?laughing
Acum nici egosit sa nu fie, in jocul asta trebuie sa mai accepte si un refuz.
Eu i-as zice sa-si vada de viata si sa-si gaseasca o fata calumea, nu sa stea ca milogu dupa respectiva.

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Da, ca orice om te maturizezi odata cu timpul, dar nu inteleg cum poate iubi o fata ponderala doar pentru felul in care gandeste cand el arata f prezentabil si ar putea avea o fata si frumoasa si desteapta. A umblat cu multe care erau peste fata asta grasuta dar degeaba, a zis ca numai ea il pune la punct. Am impresia ca daca asta il va accepta el va chinui mult in relatie, cu toate ca i-am zis ok, poti incerca sa vezi daca acum te place mai mult (ea ii tot da like-uri la orice pune pe Facebook). I-am dat de inteles sa faca pasul ca sa se convinga daca merita sa se mai gandeasca la ea sau nu. Toata familia si prietenii i-au zis sa o lase balta ca e plina lumea de femei dar el nu poate sa o uite. Ceea ce nu inteleg e de ce ar refuza ea un asa baiat? Are de toate, ea nu, sta la sat! Oare are iubit si face pe nebuna?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Cine ti-a zis tie ca o iubeste pentru felul cum gandeste,el?laughingCred nu prea stie cu ce se manaca atractia.
Ponderala,macar are pe ce pune mana.
Dar nici asa nu e bine dar nici compot de oase.
Sunt destui baieti prezentabili care se arunca in relatii clasice si raman prinsi in ele,sau mai rau,in relatii toxice.
Repet, sa o lase in pace si sa-si vada de viata lui.
Daca e interesata, il va cauta ea.
Unele femei, mai ales cele plinute sau urate sunt foarte complexate.
Au un asa zis scut al aparentelor si nu permit nimanui sa treaca de el.
Sunt greu de inteles si atunci cand sunt nu e nimic fascinant la ele.
Prietenul asta al tau, prezentabil si bleg.combinatia perfecta.
Sper sa se trezeasca la relitate, e pacat de el...

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Da, el a zis ca o place pentru cum gandeste. A mai zis ca langa o fata frumoasa si proasta nu poate sta ca il face de ras, sunt de acord, dar daca asta mereu ii comenteaza (ceea ce ii place) oare crede ca nu va face la fel si in public? Dragostea te orbeste si sper sa se trezeasca la realitate, sau sa ii treaca pur si simplu de la sine ca tare mi-e ca va regreta mai tarziu timpul asta pierdut aiurea...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Modul de gandire nu starneste atractie, daca era asa, toti intelectualii si tocilarii aveau femei de inviditat.
Inca mai umbla dupa ea? Saracu, ce sentimental e el laughing

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Pai nu ajunge la ea, o iubeste pentru felul in care gandeste dar ea il refuza ca iubit! Deci, ce e de facut? Vezi ca nu-s deloc feminista, vin in sprijinul barbatului atunci cand e cazul, nu imi place sa vad pe nimeni suferind degeaba.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Nu e nimic de facut, timpul le va rezolva.
Daca el nu constientizeaza, nu ai ce face.
Alina-l tu pana isi revine happy

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Sper sa nu ma confunde cu ea laughing Cred ca ii trebuie o mamicuta.

| RAY a răspuns:

Si tu il ti in zona prieteniei a? poate te iubeste ai pe tine mai stii, in orice caz baiatul nu are masculinitate in el e un catelus obsedat de o fata care la respins, atractia nu apare in timp = iluzi, false sperante, tu ti ai dori asa iubit disperat si obsedat? poate personalitatea lui lasa de dorit.

| sweetangels explică (pentru RAY):

A incercat cu multe doar asa poate o va uita, dar uite ca metoda asta nu a dat roade! Ceea ce nu inteleg eu e ca tipul arata bine si ar putea avea o fata frumoasa langa el, in schimb iubeste o tipa ponderala. Tipa e grasuta, dolofana! Si cica ii place ca e singura care la nivel intelectual l-a pus la punct in sensul ca ii comenteaza si il domina. Am impresia ca confunda nesimtirea/tupeul cu inteligenta...

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Conteaza cum arata la fata ca degeaba arati ok dar ai o moaca de speri lumea pe strada, iubirea nu are logica, ratiune pentru ca nu este cauzata de neocortex si de sistemul limbic, poate sufera de sindromul victimei care isi iubeste agresorul, practic dominarea respectiva i creeeaza placere lui

| sweetangels explică (pentru RAY):

N-are nici buze! Fata nu e finuta, e rotunda, deci si daca ar face poza doar la chip ti-ai da seama ca e grasuta. Va arata ridicol la bratul lui! De cand i-a zis ca vrea sa ramana doar amici, el a mai umblat cu fete faine, dar degeaba. Nu inteleg de ce ar refuza ea (ca tot arata asa) un tip bine ca el? O avea iubit? El zicea ca ea e fata cuminte. Dar cuminte e si una care n-are cautare, sau o cauta doar nasparlii(si n-are de unde alege)...

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Poate are iubit, cine stie, poate iubeste pe cineva, daca tipul e frumos sunt sanse sa fie atrasa de el, dar poate o respinge personalitatea lui de catelus

| sweetangels explică (pentru RAY):

Tipul are toate atuurile, ea are multe lipsuri...el e dispus sa ii ofere si loc in oras doar pentru a sta impreuna cu ea, ea fiind de pe sate. Daca arata misto mai ziceam, dar sa iti pui sufletul pe tava asa, nu stiu, mi-e ca va fi dezamagit din nou...

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Uni merita sa fie dezamagiti mereu pana cand se trezesc din somnul falselor sperante

| sweetangels explică (pentru RAY):

Tipa face pe sfanta, sa vedem daca e chiar asa cum se da sau are prieten si de aia il respinge pe baietel

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Tu nu il placi?

| sweetangels explică (pentru RAY):

Eu am prieten. Il plac in calitate de prieten, daca nu imi placea nimic la el nu aveam cum sa fim nici amici.

| Freya1 a răspuns:

Poate sa ii spuna iar daca il refuza iar sa renunte si gata.
Nu ai cum sa iti ascunzi sentimentele incercarea moarte nu are si iti eliberezi si sufletul.Nu are ce pierde in fond daca tace si sufera este echivalentul cu daca il respinge dar exista si posibilitatea sa accepte daca risca deci...O data ce il va respinge a doua oara va avea certitudinea ca nu merita sa mai incerce si sa uite

| sweetangels explică (pentru Freya1):

Mi-e ca nu va renunta nici atunci, a zis ca in cazul ala poate a treia oara va fi cu noroc! Deci iti dai seama ce indragostit e. Si el ar putea avea o fata frumoasa si desteapta la cum arata dar o iubeste pe dolofana asta pitica happy Nu inteleg ce vede la ea.

| Freya1 a răspuns (pentru sweetangels):

Heei si eu sunt pitica laughing)))
Pai poate ca la urmatoarea incercare fata daca nu va vrea va fi mai dura si ii va taia din elan il va inrai.Asa este cu dragostea asta mare nu sti pe unde te ia si cum sa scapi de ea e clar ca el vrea si va incerca si nu il poate face nimeni sa si-o scoata din cap si suflet o fi avand ea ceva al ei...

| sweetangels explică (pentru Freya1):

Eu sper sa reuseasca sa fie cu ea, dupa ce ii va trece indragosteala va vede ca a ales prost...

| SG1995 a răspuns:

Nu e inutil, ea facut deja jocul tipei, daca arata ca are demnitate si game out, n-o mai pupa in cur, ba chiar s-ar fi afisat in fata ei cu alta, si bagand-o in ignor pe asta. Da, ar fi avut sanse, vedea ca tipul are tupeu si i-ar fi atras atentia, acum pa tati, n-are decat sa-i spuna, dar deja i-a facut jocul, deci nu va fi luat decat ca disperat.

| sweetangels explică (pentru SG1995):

Deci mai mult ca sigur asta il va refuza? Eu i-am zis sa incerce ca sa-si descarce sufletul, chiar de o fi refuz sau ii va accepta propunerea. Sper sa nu sufere daca il refuza si sa o uite!

| Xelon a răspuns:

Isi merita soarta...
Daca ar fi barbat, ar lua o decizie radicala si ar rupe orice legatura cu ea, nu are chef sa se loveasca de un refuz?
Stai sa vezi ce o sa il loveasca cand o sa o vada cu altul, imi para rau sa iti zic da prietenul asta al tau e un bleg.

| sweetangels explică (pentru Xelon):

De ce crezi ca nu o poate uita? Nu stiu cate femei a avut.dar poate lipsa de experienta e si ea de vina! Fata e ponderala si tipul arata chiar f bine...a zis ca ii place ca ii da peste nas si e dominatoare, ca asa fata nu a mai intalnit!

| Xelon a răspuns (pentru sweetangels):

Vaaaaaleu,stai sa inteleg,tipul arata mai bine ca ea?
Socant sinecer,daca tipul era vreun fraierica naspet, poate intelegeam ca se agata cu diaperare de ea, dar daca spui ca arata bine, e clar ca are si alte optiuni, se comporta ca un copil de 15 ani sau poate ca e mai slab emotional si s-a atasat de tipa asta,care are un caracter puternic, in fine el poate e de inteles ca este indragostit si nu are taria de caracter sa isi suprime sentimentele cand este cazul, dar ea este de un egoism iesit din comun, adica il tine ca pe ultimul fraier, daca ar da 2 bani pe el, at fi sincera si i-ar spune exact da sau nu, il tine de pacalici, sa rupa absolut orice legatura cu ea, nu ai cum sa fi doar prieten cu o persoana pe care o placi.

| sweetangels explică (pentru Xelon):

Da, dpdv fizic ei doi nu se compara. Ea n-are nici buze, o fata rotunda. Plus ca e mica de inaltime. Si grasa. Fata tipic de pe sate. Nici eu nu inteleg cum s-a putut indragosti de "personalitatea/sufletul ei" in halul asta! Evident ca are si alte optiuni muuuult mai bune! Eu ce pot sa-i spun? Nu vreau sa il vad suferind dar chiar nu vad cum as putea sa-l ajut. Ea i-a zis clar in urma cu mult timp in urma ca nu vrea decat o relatie de amicitie cu el. Deci mai e si pretentioasa! Baiatu saracul nu stie cum sa o convinga sa fie cu el, nu o poate uita, atat de indragostit este!

| venividivici2017 a răspuns:

Se amageste singur...mai bine i-ar da ignore sau block pe Facebook!

| sweetangels explică (pentru venividivici2017):

Crezi ca asa o va uita? Totusi a cam trecut mult timp de cand l-a refuzat tipa..si tot indragostit pana peste cap e de ea!

| venividivici2017 a răspuns (pentru sweetangels):

Daca nu s-a intamplat ceva intre ei, nu stiu cum poate sa fie indragostit de ea.Nu stiu de ce isi face atatea iluzii daca ea l-a refuzat... fetele vin, fetele pleaca, niciuna nu mai ofera stabilitate in ziua de astazi.Recent am simpatizat si eu o fata, o spaniola...la inceput imi zambea, era curioasa de ce nu am prietena.Am avut o ocazie sa ma intalnesc cu ea, dar din pacate nu s-a putut, era indecisa.Ba spunea ca are prieten, ba ca nu stau impreuna si nu tine la el.Asa ca am blocat-o direct pe Facebook, fara regrete!

| sweetangels explică (pentru venividivici2017):

A zis ca e iubirea vietii lui! Culmea, nu locuiesc in acelasi oras, fata sta pe sate. Deci chiar nu inteleg ce a vazut asa special la ea dar stii cum se spune, love is blind! A avut femei mult peste ea ca aspect fizic!

| PetruZMihai a răspuns:

Cum sa suferi pe o fata in... adică dacă n-au fost împreună e ciudat, spune-i să o lese dracu de fată și facă ceva cu viața lui că așa nu ajungi nicaieri

| sweetangels explică (pentru PetruZMihai):

Toti i-au zis asa mai putin eu care il inteleg cat e de indragostit pentru ca il vad! Stiu cum e sa fii lulea dupa cineva, cu toate ca aia clar nu e cea mai buna alegere pentru el! Sunt aproape sigura ca va suferi avand o relatie alaturi de ea si va fi dezamagit, dar ii poti interzice omului sa iubeasca? Daca il refuza iar, el va vrea sa incerce si a treia oara, atat de indragostit este!