| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 1 an jumate, Dar eu m-am mutat cu facultatea la Bucuresti iar el a ramas la Timisoara, Imi spune ca ma iubeste, ma suna zilnic, vb in sms. Dar am aflat ca el sa mai intalnit cu o fata la Timisoara, si i-a spus ca ii este drag de ea, Dar ei i-a spus de mine, i-a spus ca ma iubeste pe mine.Acum vreau sa va cer parerea, ma iubeste daca se intalneste cu ea? posibil sa vrea doar o aventura cu ea, deoarece eu sunt departe? Orice raspuns imi poate fi de folos, Va multumesc!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti problema asta cu el. Nu considera ca te-a inselat sau ca are o aventura, poate s-a intalnit amical cu fata aceea, nu poti sti exact ce e in mintea lui daca nu discuti cu el. Relatiile la distanta sunt grele si ca sa poata rezista, trebuie sa existe sinceritate si foarte multa comunicare.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu ar trebui sa te intalnesti cu altul daca el e departe?!

| RedGuy a răspuns:

Ce pot sa zic,uneori un baiat cand are o relatie la distanta,sms-urile,conversatiile la telefon nu ii ofera prea multe si cu timpul uita acea mangaiere a ta,nu te poate atinge,nu te poate saruta si intalnind o fata frumoasa il atrage pentru a simti din nou acele atingeri,saruturi,imbratisari, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste, te iubeste dar daca are o "aventura" o face doar sa simta acele senzatii...si doar atingerea ta il face sa isi aduca aminte cat de mult te iubeste, vorbele nu ajuta prea mult...Sau poate doar sunt amici si nu e nimic intre ei, si eu avand o prietena ma poate atrage o fata dar nu o "ating" si imi este limitata interactiunea de faptul ca iubesc pe cineva deja, dar atractia poate exista. Sper ca intelegi,(ce ti-am spus mai sus este exras din intamplarile si sentimentele traite de mine)