| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 6 luni, in ultimul timp a devenit insuportabil, tot timpul este nemultumit de mine, nimic din ce fac eu nu este bine dupa parerea lui, simt ca nu mai este la fel ca la inceput. I-am propus sa ne despartim dar nu vrea imi spune ca ma iubeste si vrea sa-si faca o familie cu mine.
Nu cred ca are pe cineva, pentru ca tot timpul suntem impreuna.
Dar nu mai pot sa suport, il iubesc dar ma face sa sufar.
Ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

E posibil sa fii patit ceva straight face.

Sa fie suparat dintr`o anumita cauza sau sa fie stresat sau ingandurat. Discuta cu el vezi ce are de fapt. Incearca sa vb cu el frumos chiar daca poate iti vine sa-i dai in cap. pana afli ce are de fapt. si dupa aia incercati sa va reveniti :*.

E pacat daca spui ca te iubeste si u pe el. dc sa renunti? Doar daca nu incalca limita. atunci nu trebuie sa-l suporti sau sa te lasi induiosata de cuvintele lui frumoase straight face. Nu stiu ce sfaturi "utile" sa-ti daw. Fiindca sunt doar o pustoaica de 15 ani happy. Dar totusi vezi ce are daca s`a schimbat inseamna ca s`a intamplat ceva. un om nu se schimba din senin. L`o fi afectat ceva de care nu vrea sa-ti spuna, sau se ascunde, sau poate chiar daca esti sigura ca nu te inseala. poate cine stie a reusit. happy. Orice ar fi trebuie sa vb cu el. si daca vz ca nu si iar nu. atunci pui punct.

Sper ca ti-am fost de folos happy.

| sssoriii a răspuns:

Spune-i asa: "daca tot spui ca ma iubesti atunci, de ce ma faci sa sufar? credeam ca relatia noastra se bazeaza pe incredere si respect unul fata de celalalt. poate ca m-am inselat. Daca vei continua asa, mai bine ne despartim"
Am cam dramatizat eu putin, dar merge.
Numai bine:*

| alexandra21_3435 a răspuns:

Pregateste pentru o discutie cu el, spune-i ca reletia voastra nu e frumoasa asa si ca ar fi bine sa va respectati unul pe celalalt e foarte important.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine te face sa suferi nu te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu ai nici o obligatie fata de el. dar cand veti fi casatoriti? va incepe COSMARUL. dar daca nu ai grija; in loc sa traiesti un basm frumos vei avea o viata de COSMAR.