| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 9 luni si este foarte orgolios.De fiecare data cand ne certam nu mai da nici un semn, asteapta sa il caut eu. Oare chiar ma iubeste daca este asa? Cum as putea sa il fac putin gelos sau macar sa aflu daca intr-adevar tine la mine?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca e orgolios nu inseamna ca nu te iubeste. gandeste-te bine daca ii poti suporta orgoliul, fiindca indiferent cat de mult te-ar iubi, ii va fi greu, daca nu imposibil, sa renunte la el.
Daca te iubeste, iti dai seama din alte momente: daca are grija de tine, iti respecta dorintele, stie sa te asculte, sa te inteleaga.

| elena a răspuns:

Cred ca vrea sa te faca sa intelegi ca s-a saturat de tine si sa-i dai in branci, te ajut si eu. Uita-te in jurul tau s-au terminat baietii? Daca depinzi financiar de el se schimba situatia. Dar te-ai intrebat vreodata ce face atunci cand nu este cu tine? Lasa la o parte prostia asta cu gelozia, el poate asta asteapta. Iti repet, uita-te in jurul tau... poate sunt char mai buni decat el. Crezi ca ai putea trai o viata alaturi de asa o persoana?

| catthshshshs a răspuns:

Pe baieti nimic nu ii chinuie mai tare decat indiferenta....asa ca fii indiferenta cu el o perioda...si va vedea el ce pierde happy

| Linda a răspuns:

Eu l-as lasa in pace. Daca ar tine la tine, te-ar cauta totusi. Daca nu, e foarte grea viata, chiar imposibila langa oameni care nu stiu sa rezolve un conflict, sa-si ceara iertare. Desi eu inclin sa cred ca nu tine la tine ci doar se complace in avea o relatie.

| diavolitza a răspuns:

Daca el e orgolios asta e rezultatul unei atenti exagerate insa asa nu inseamna ca nu te iubeste. Atunci cand tu iti manifesti prea sufocant dragostea une astfel de persoane el nu mai are nici un dubiu " E nebuna dupa mine ". Si uneori inventeaza tot felul de motive de cearta pentru a obtine libertate stiind sigur ca tu vei face ca de obicei primul pas. Mi s-a intamplat si mie da intr-o zi m-am saturat si "papa" si apoi mare mi-a fost mirarea "te rog hai sa ne impacam "

| andreea8888 a răspuns:

Din moment ce se ''tine'' tare, arata-i ca sub nici o forma tu nu esti mai prejos, si ca nimeni nu te poate lua de copila!
Esti o femeie care iti doresti sa fi iubita si cautata, nu lasata la o parte chiar si atunci cand nu gresesti, si toate acestea din cauza unui orgoliu masculin stupid!
Iti pot recomanda sa nu ii mai dai ''apa la moara'' si sa nu il mai cauti cand va certati, si vei vedea cum se intoarce cu coada intre picioare...

O opinie ce mi-am format-o singurica de-a lungul anilor, este aceea ca pentru a tine barbatul indragostit ca in prima zi, trebuie uimit cu mici picanterii si tratat rau pentru a-l avea mereu respectuos si fidel, gata sa iti satisfaca orice pofta!
Sper sa intelegi cat sunt de adevarate vb mele, pentru ca, te afli chiar tu in aceasta situatie:te lasa fara semne de viata si asteapta sa te intorci la el, iar tu, deoarece il iubesti, o faci mereu!
Mult succes!

| Abcfunny a răspuns:

Si eu fac la fel cu prietenul meu... vreau sa-l fac sa sufere ...si sa ma caute... dar tin la el, poate asea este si el

| rina a răspuns:

Asta nu inseamna neaparat ca nu te iubeste. El a inteles ca il iubesti foarte mult si indiferent cine-i vinovat cind va cerati, tu esti cea care isi cere scuze, sa obisnuit cu asta.Insa ai pute sa nu-l mai cauti tu data viitoare cind va certati, daca in maxim 7 zile, nu te cauta el atunci cu siguranta nu tine la tine! bafta! si nu uita, trebuie sa ai demnitate! fii mindra!

| okei a răspuns:

Hey, ii place sa te rogi de el laughing sa fie lingusit laughing vrei sa iti dau un remediu? Nu-l mai cauta, o sa te caute singur tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 9 luni asa fac astia si sint si orgoliosi pe deasupra.Ramii lilnga el pina invata sa vorbeasca bine ca e ceva sigur ca te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gelos? MAi bine cauta-ti altul.

| raluca_4568 a răspuns:

Eu zic sa comunici cu el mai mult si sa dezbati si acest subiect, de facut gelos nu cred ca e o idee foarte buna, si nu-lmai cauta lasa sa te caute si el