| andyutu23 a întrebat:

Am un prieten la scoala, la care i s-a stricat calculatorul de la un virus, iar de fiecare data cand se deschide sta cateva secunde si se inchide! i-am dat un cd windows xp vista sp2 dar chestia este k nu-i citeste cd-rom-ul cd-ul si nu ii pot reinstala windows-ul! ce sa fac, va rog sa ma ajutati pli! dau funda!

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Chiar daca ai gresit categoria o sa te ajut.
Spune-i prietenului tau sa verifice temperatura la procesor.Coolerul are nevoie de pasta si daca PC e vechi e nevoie sa puna pasta la el care e vreo 30-40 ron! Din cauza ca creste temperatura peste cea normala se inchide imediat PC-ul! Cd-Romul nu il citeste din cauza ca nu e dat din bios enable sa booteze cd-ul cu windows insa nu e stricat.

3 răspunsuri:
| andreipanna a răspuns:

Incearca sa schimbi cs-romul, s-ar putea sa fie stricat capul de citire

| MonsterEnergy a răspuns:

Ai putea sa postezi la alta categorie in **** mea.