| ada_2855 a întrebat:

Am un prieten nu demult. dar vreau sa va spun ca nu ma simt bine in preajma lui parca am un gol in stomac.si pur si simplu nu este genul meu el este mai smecher eu mai timida. ii foarte frumos.am 15 ani.acum problema mea este.as vrea sa ma despart de el dar nu vreau sa il fac sa se simta prost. el este si primul meu prieten.ma gandesc si la mine dar si la el. ajutati-ma cu niste sfaturi...multumesc

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inteleg ce simti. Am trecut si eu prin asta. Tu vrei o relatie in care sa fii implinita, in care partenerul sa te puna pe un piedestal, sa te iubeasca sincer si sa iti demonstreze asta mereu. El e genul mai rece, care are o prietena doar asa ca sa aiba. Ar putea sa te ajute si mai mult dar totul depinde de cata incredere ai tu in el. Incearca sa vezi si tu cum se comporta cu tine in continuare. Daca vezi ca e indiferent si nu iti demonstreaza ca te iubeste cum o faci si tu nu cred ca are rost o astfel de relatie. Ai putea suferi mult dupa asta. Spune-i sincer ce simti. Ca iti e frica de o astfel de relatie. Ca nu va potriviti, ca tu esti timida si el e altfel. Daca tine la tine cu adevarat o sa lupte pentru tine si o sa vrea sa iti demonstreze ca te iubeste. Daca nu fiecare merge pe drumul lui.

| scumpikkk a răspuns:

Daca tu nu te simti bine cu el parerea mea ar fi sa ii propui sa faceti o plimbarica, prin parc, si discuti cu el, ii spui frumos ca nu e genul tau, nu-l lasa pe el sa-si faca prea multe sperante, ca dupa aceea o sa fie mai naspa, mai bine ii spui acum ce simti fara nici o rusine tongue

| răcsvan a răspuns:

Depinde că daca-i prea şmecher şi pentru tine atunci nu va suferi. Ăştia "şmecheri" n-au sentimente. Orcum dacă se comportă urât cu tine atunci poţi săi dai pantofii şi să plece din viaţa ta.

| funkygirl a răspuns:

Hmm, de ce ai acceptat sa fi iubita lui daca nu-l placi?

| ankoootza a răspuns:

Sunt de acord cu Scumikkk du-te si spune-i in fata ca nu mai poti continua relatia daca nu ii vei spune acesta isi va face iluzii si ganduri asa ca ia-ti inima in dinti sa du-te happy