| anonim_4396 a întrebat:

Am un pryeten d 10 luni e la departare si vrem sa ne luam dar familia mea nu il vrea ce putem face ca sa putem fi impreuna nu vreau sa il pierd si nici el pe mine ajutati-ne. Florentina

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai peste 18, nu depinzi de ce spun ai tai. Daca ai peste 18 si depinzi de ai tai financiar, trebuie sa ii asculti sau iti cauti un loc de munca sa fii pe picioarele tale. Daca asta e decizia ta si ti-o poti sustine (adica iti permiti sa sustii o casnicie), ai tai ar trebui sa ti-o respecte.

| sufletel13 a răspuns:

10 luni mi se pare cam putin dar daca tu esti sigura ca vrei atunci icearca sa vorbesti cu ai tai si sa le explici situatiahappy de exemplu nici parintii tatalui meu nu o vroiau pe mama dar tata i-a amenintat ca daca nu ii lasau sa se casatoreasca nu se mai casatorea delocbig grin dragut asa-i?:X sa speram ca nu se va ajunge pana aicitongue