| vlad24tm a întrebat:

Am vazut o fata la patinoar si am vorbit cu ea neam imprietenit dar eu am inceput sa o plac si vreau sa stiu daca ea ma place spuneti-mi va rooooooog pls si as vrea sa ma mai intalnes cu ea dar nu stiu cum s-o abordez fara sa afle ca o placraspunsuri plssss (apropo eu am 12 si ea 11)

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Vlad, nu cred ca la 12 ani ar trebui sa-ti pui probela asa de serios. Adica nu te supara pe mine, dar trebuie sa fiti putin mai maturi ca sa aveti o relatie. Poarta-te normal, fiti prieteni. Poate dupa un timp o sa puteti fi si mai mult. Ai putea sa petreci timp cu ea si cu prietenii tai, adica sa iesiti mai multi. Poate si cu prieteni de-ai ei, i-ar fi mai usor. asta in cazul in care baietii din gasca n-ar spune "Vlad o place pe fata aia, la la la!". Te-ar pune intr-o situatie jenanta si nu cred ca vrei asta. Mai mergi pe la patinoar, poate o mai intalnesti si va imprieteniti mai bine! Are id de mess? Sa o intrebi. Pentru tineri e mai simplu sa vorbeasca din fata calculatorului, au mai mult curaj. Cam atat, sper ca ti-am fost de folos. Mult noroc!

3 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Dar de ce sa nu afle?
ah, 12 ani? la naiba, de ce m-am mai strofocat eu sa-ti raspund? mai bine nu-ti spuneai varsta...tongue

| turtl3 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim daca fata respectiva te place... Daca vrei sa nu afle ca o placi, nu-i spune. Daca sunteti prieteni, abordeaz-o ca pe un prieten.

| andra_8876 a răspuns:

Pai nu stiu sigur ce ie dar cred ca totusi te place si iti unrez bafta in continuare