| AriannaAri a întrebat:

Am vazut o gramada de raspunsuri aici pe TPU de genu "Nu poate exista o relatie stabila cu o persoana care o cunosti pe internet..." etc. Oare de ce majoritatea persoanelor cred asta? Daca doua persoane se cunosc pe internet si dupa decid sa se intalneasca si distanta dintre ei este doar de cateva ore (2 sau 3) sau poate sunt chiar din acelasi oras, de ce credeti ca nu ar putea functiona relatia?

Răspuns Câştigător
| MrawrrD a răspuns:

Buna, sunt anumite persoane care nu cred in relatiile la distanta, insa, gresesc. Eu sunt cu prietenul meu de 2 ani, si sta la aproape 3000 km de mine, ne vedem rar, dar profitam de timpul impreuna ca si cum ar fi ultima secunda din viata. Este important ca relatia sa fie bazata in primul rand pe multa incredere, fidelitate, si multa iubire. Daca astea 3 lucruri nu exista, atunci nu se mai numeste relatie. Intr-adevar, este mult mai complicat sa fie o relatie stabila, si sa fie in acelasi timp si frumoasa. In realitate, relatiile la distanta sunt cele mai frumoase, si iti rezerva cele mai multe suprize. Am o prietena care sta in Canada, iar prietenul ei era din Germania. S-au cunoscut pe Facebook, si acum ghici, sunt casatoriti! Asa ca, functioneaza, depinde doar de persoane happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu din cate am citit pe aici multi nu cred in realatile la distanta de sute de km nu zeci de km, nici eu nu cred in realatile la distanta abia cunosti o pers cand esti fata in fata cu ea dar pe net unde totii vrem sa parem cea ce nu suntem,rar pers care au incredere in cineva de pe internet da sunt de acord ne cunoastem pe net apoi ne vedem real dupa o saptamana, doua hai o luna dar nu formezi realatii imaginare cu o straina, eu am patit-o o data mam cam convins ca lumea pe net intra ca sa se distreze nu sa faca ceva serios, si eu la fel mai glumesc, mai rad, doar sa nu cred in strainii care nu i-am cunoscut in viata meaabia cred in pers de langa mine vrei sa cred intr-o fata de la sute de km de mine, bine nici in fete numai cred cam toate numa pentru banii sta cu un baiat

| Azµre a răspuns:

Cine a zis? Se poate... depinde de relaţia pe care o aveţi. Eu mi-am cunoscut prietena pe internet, apoi am ieşit afară şi acum sunte împreună de 3 ani, eu eram în Bucureşti ea în Giurgiu. Şi uite că s-a putut. Nu ar merge dacă nu ne-am vedea cu lunile, asta e altă mâncare de peşte.

| AriannaAri explică (pentru Azµre):

Da, stiu ca exista si mici exceptii dar majoritatea persoanelor zic ca nu e posibil o astfel de relatie etc..si nu inteleg de ce. Si eu mi-am cunoscut iubitul pe internet si suntem impreuna de 2 ani si ceva si, si la noi s-a putut.

| Azµre a răspuns (pentru AriannaAri):

Pentru că mulţi nu pot avea încredere în persoana respectivă fiindcă este departe, sau nu vor să aibă încredere. Sau altele au avut parte de astfel de relaţii şi nu a existat încredere şi aşa mai departe. O relaţie se bazează pe încredere şi sinceritate. Dacă unu din cei doi parteneri minte, atunci relaţia este egală cu zero. Din cauza asta nu merge. Acum depinde de parteneri şi de cât ţine unul la celălalt şi tot aşa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil asta o spun cei care nu au nimerit persoana potrivita. Unele perechi, care s-au intilnit pe internet, au chiar relatii frumoase si de durata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cineva crede ceva, sau daca un grup de persoana crede ceva de ce te-ar influenta pe tine?

| AriannaAri explică (pentru anonim_4396):

Era pur si simplu o curiozitate sau acum o persoana numai poate avea nici curiozitati?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AriannaAri):

Ok, nu mai asculta ce zic ceilalti, depinde doar de tine...

| ABCDEFGHIJKLM a răspuns:

Si eu mi-am cunoscut prietenul pe internet si avem impreuna 8 luni si ne cunoastem de un an si 5 luni. Si ne vedem in fiecare luna si merge chiar mai bine decat toate relatiile face-to-face pe care le-am avut.