| foxiandra a întrebat:

Am vazut un baiat la scoala care e super frumos si il plac foarte mult ma mai intalnesc pe hol cu el si ma saluta cateodata, ajutati-ma cu niste sfaturi ca sal atrag va rog mult

Răspuns Câştigător
| alexmaestru123 a răspuns:

Pai si eu am intrat intr-o relatie dar inainte de asta ea nici nu ma cunostea(ma cunostea doar ca elev din scoala pentru ca nu eram cu ea in clasa)iar un prieten i-a zis ca mie imi place de ea iar eu ma uitam pe geam si am vazut cum a inceput sa rada. dupa chestia asta doar ne salutam si ne uitam in ochi (trebuie sa jur era foarte frumoasa)dar peste o saptamana mi-am cumparat o esarfa si ea tot venea langa mine si vroia sa poate esarfa, iar eu eu dadeam.cand ma duceam s-o iau ea nu vroia sa mi-a dea si o imbratisam ca so tin si odata am pupato pe obraz. apoi fix acum de mos nicolae am intrebat-o intr-un spatiu din scoala (e complicat dar e misto)daca vrea sa stea cu mine, ea a zis da si o mai pupam pe buze cateodata dar odata am sarutato si mi-a placut asa de mult offfff scuze am intrat prea mult in amanunte deci incearca sa ti-l faci prieten mai apropiat sa mai vorbesti cu el ce ora are sau chestii de zii cu zi paa sper sa ti-l faci iubit

2 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Schimba-ti poza de profil pentru inceputlaughing

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu trebuie sa iti schimbi look-ul pentru a impresiona un baiat,daca nu te place asa cum esti, nu te merita! Dar te vei simti mult mai sigura in aceasta "misiune de cucerire" daca stii ca si un aspect ingrijit.
Asa ca acorda-ti cateva minute si aranjeaza-te! Asta nu inseamna sa te ingropi sub straturi groase de farduri, glossuri,nimic strident! Lasa sa iasa la iveala stralucirea ta interioara! Acorda-i exact atata atentie pana pricepe ca il placi, dar nu peste masura de insistenta, doar vrei sa pari interesata, nu disperata! Si ma refer la o privire directa in ochii lui,cat mai lunga, care sa-i semnaleze ca te intereseaza! Inainte de a te arunca in lupta, verifica putin terenul! Intra si tu in vorba cu unul din prietenii lui si incearca in mod subtil sa afli daca baiatul e "disponibil". Incearca si reuseste sa-l prinzi pe acel baiat cand e singur, altfel s-ar putea sa fie prea mult sub influenta privirilor celorlalti si ar putea sa se comporte invers decat ar vrea, doar pentru a-i impresiona pe amicii lui. Arata-i ca te intereseaza sa stii cat mai multe despre el, pune-i multe intrebari si evita sa vorbesti despre tine! Baietilor le vine greu sa vorbeasca despre sentimentele lor cu prietenii lor, asa ca o prietena de sex opus, care e simpatica si intelegatoare si care ii asculta ar fi partenerul perfect! Iti mai dau un sfat, niciodata sa nu-i pui unui baiat pe care il placi o intrebare la care nu poate sa-ti dea un raspuns imediat. Daca respecti regula asta, ai sa vezi ca o sa se simta imediat atras de tine si de felul in care discuta cu tine. Apoi, invita-l in oras! Nu conteaza daca faci pasul asta prin sms, telefon sau, chiar daca e mai greu, fata in fata. Propune-i sa mergeti la film sau, pur si simplu, sa va plimbati.Si in sfarsit...Fii tu insati! Acesta e cel mai important lucru si singura cale prin care o relatie poate functiona. Daca baiatul nu se indargosteste si el de tine, poti sa fii sigura ca mai sunt tone de tipi draguti si simpatici. Nu are rost sa iti pierzi timpul cu cineva care nu vede ca tu esti de fapt cea mai cool tipa si cea mai potrivita. Asa ca trebuie sa stii cand sa te opresti. Oricum, daca dupa toate astea nu "a cazut" pentru tine, trebuie ca e mare tantalau, inca un motiv in plus sa iti indrepti planul catre cineva care te merita. Bafta multa :*:*:*