| SERIALS a întrebat:

Am venit in vacanta in tara ca sa-mi rezolv unele chestii, am vorbit cu un tip de pe o aplicatie de dating si sex, e mai mic decat mine, are 19 ani. Ne-am vazut in weekend pentru o ora si jumatate. L-am adus la mine si am discutat, ne-am dragostit, imi placea cum saruta, faza e ca el e versatil si eu la fel, voiam sa fac sex ca fiind activ dar prietenasul meu m-a dat de gol de 2 ori in timp ce am pus prezervativul. Faza e ca in acea zi nu am mancat mai nimic si era amiaza, aveam foame plus si teama ca l-am dus acasa la unchiul meu unde sta si ma temeam ca nu cumva sa afle de la vecini ca am adus un baiat sa fac nebunii big grin
Intr-un final el m-a dragostit cu prietenasul lui big grin era mai gros decat al meu, nu am fost pasiv de vreun an si jumatate, o fac rar dar a fost interesant.
Faza e ca dupa aceasta tipul raspunde rar la mesaje, nu as vrea ca sa creada ca nu mi-a placut poponetul sau fain, doar ca chiar am dat-o in bara, nu vreau sa creada ca is vreun impotent la ai mei 28 ani big grin As vrea sa il mai vad, sa ii mai sarut buzele si sa petrec timpul cu el, dar nu stiu cum sa ii propun, as vrea sa ii aflu parerea. Mai stau o saptamana in tara si as vrea foarte mult sa il dragostesc happy

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit și cu conștiința ușoară dacă ai alege sa respecți planul Creatorului și ai face sex pe viitor numai după căsătoria cu o fata.
"Calitatile nevăzute ale lui(Dumnezeu) puterea lui eterna și divinitatea lui, se vad lămurit de la crearea lumii, când te uiți cu atenție în lucrurile create deEl, asa ca nu se pot dezvinovati, fiindcă măcar ca au cunoscut pe Dumnezeu, nu l-au proslăvit ca Dumnezeu ci s-au dedat la gânduri inutile și inima lor fără pricepere s-a întunecat. De aceea Dumnezeu i-a lăsat prada necuratiei, sa urmeze poftele inimilor lor, asa ca își necinstesc singuri trupurile, pentru ca au slujit și s-au închinat creaturii în locul Creatorului. De aceea Dumnezeu i-a lăsat în voia unor patimi scârboase, căci femeile lor au schimbat întrebuințarea fireasca a lor în una care este împotriva firii. Tot astfel berbatii au părăsit întrebuințarea fireasca a femeii, s-au aprins în poftele lor unii pentru alții, au săvârșit bărbat cu bărbat lucruri scârboase și au primit în ei înșiși plata( sida, boli venerice)cuvenita pentru nelegiuirea lor. nu numai ca le fac (aceste lucruri) dar și găsesc de buni pe cei ce le fac" Romani 1, Biblia.
Toti ne naștem cu o natura păcătoasă, înclinată în diverse grade spre toate încălcările posibile ale conștiinței, inclusiv lacomia pentru trupurile altora indiferent de sex, dar nu avem pacea constiintei decât atunci când facem sex conform scopului pentru care Creatorul a inventat sexul și anume în căsătoria hetero, în rest posludiile sunt oricum ratate din cauza mustrarilor de conștiința.

| Fonk a răspuns (pentru ania):

Asta cu aia la un loc erau 3 insi cu vanata pe dinafara. Nu mai te chinui sa discuti cu oameni eșuați din punct de vedere mintal, pace!

| Violleta2022 a răspuns:

La cat esti tu de batrana si versata, ai venit sa ceri sfaturi aici, la copilasi laughing

| mihai69 a răspuns:

Omul nu e "de cursă lungă", mai degrabă vânător. Te-a prins, gara. El deja aleargă după următorul.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Afara din tara Romaneasca si Ungureasca cu homosexualii, meritati pedeapsa capitala