| Markusfrtt a întrebat:

Am voribt ceva timp cu o fata. Ne-am mai certat, ne-am impacat. Iar odata am intrebat-o daca toata treaba asta duce undeva. Iar ea mi-a spus ca nu si putem fi doar amici. Apoi am luat o pauza, nu am mai vorbit cu ea, apoi am vorbit din nou si am mai incercat o data si din nou mi-am dat seama ca a fost in zadar. Apoi din nou am renuntat si am lasat-o balta, nu am mai insistat. Ce am observat insa la ea, este faptul ca evita sa ma priveasca, evita contactul vizual, iar cand am intrebat-o, ea mi--a zis ca nu vrea sa dea ochii cu mine. Dar de ce? Ea e genu de fata mai timida/ rusinoasa. Voi ce credeti? Care ar fi motivul? Deci?

5 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Sa nu ramai amic cu ea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu te vrea, nu ai ce sa-i faci. Atunci, las-o si gaseste-ti alta care sa te iubeasca.

| Mussette a răspuns:

Mai mult de 2 variante nu cred sa fie:
- ori te place inca si nu vrea sa sufere, asa ca se fereste;
-ori nu te place, si e cu bun simt si te evita.

| Markusfrtt explică (pentru Mussette):

Da, ma evita. Dar chestia e ca eu nu mai aveam treaba cu ea. Nu ii ziceam nimic, nu o bagam in seama si ea ma evita.

| Awwr_Ally_1998 a răspuns:

Cred ca avea pe altcineva si pe tine te-a tinut de fraier sau vroia doar o aventura si tu o relatie frumoasa.