| anonim_4396 a întrebat:

Ami place de o fata... Avem amandoi 12 ani,dar clase diferite[ea A eu B]Cum stiu daca ea ma place,eu o iubesc fffffff mult,dar mi-e rusine sa o privesc in ochi,sau sa vb cu ea, si ma balbai cand vb cu ea, plus ca nu ne intalnim prea des, ea locuieste intr-un oras apropriat...Astept ideii

Răspuns Câştigător
| RCristofor a răspuns:

Salut,la 12 ani nu poti numi ceea ce se intampla, iubire. Incearca sa fi tu insati, sa ii spui lucruri frumoase, sa ii spui ca arata bine ...lucruri frumoase si totodata cuvinte scurte, asa nu vei avea timp daca pot spune, sa te balbai. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda te rog.

7 răspunsuri:
| Șurubelniță a răspuns:

In clipa de fata, n-are cum sa ii placa de tine. Daca te balbai cand vorbesti cu ea, iti este rusine sa o privesti in ochi, fata va crede ca ii este frica de tine.
Incearca sa o privesti in ochi, sa nu-ti mai fie teama de ea, sa nu te mai balbai. Daca o sa te balbai in continuare cu fetele, n-ai nicio sansa sa gasesti pe una care sa ii placa de tine.

| Azµre a răspuns:

Ceea ce simți pentru ea este doar atracție nu este iubire, să ajungi să iubești pe cineva nu este atât de simplu. Pentru că aveți o vârstă fragedă recomand să deveniți prieteni, amici, să ieșiți împreună să vorbiți să vă distrați... în felul acesta veți lega o prietenie de durată mai târziu.

| AlexaAle09 a răspuns:

Buna, eu am 14 ani si asa am patit si eu la 12 ani dar cel mai bine e sa o intrebi pe prietena ei sa o intrebe daca ea te place sau asa de genu si atunci vei putea afla daca si ea te place. Eu asa am facut si a mers sper sa iti fi fost de folos. happy

| aikman01 a răspuns:

laughing la 12 ani nu ai cum sa o iubesti, esti nebun? laughing pana cresti o sa mai iubesti o gramada de fete... incearca sa vorbesti cu ea, daca te refuza asta e, o sa te mai balabai si o sa mai iubesti o gramada de fete... ai toata viata inainte

| charleslouboutin a răspuns:

O iubesti?laughing))))) Ma faci sa rad pustiule. Du-te si spune-i ca iti place de ea si cu asta basta.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Cum sa nu te balbaiesti cand la gramatica limbii romane esti varza? imi? nu, imi se scrie! ideii? nu, idei se scrie! apropriat.vb in loc de vorbesc..varza fiule, varza, nu te supara! pune mana pe carte!

| LostInHell55 a răspuns:

La 12 ani, mă? Iubire la 12 ani?