| LanguageMaster a întrebat:

Șansele să cunoști o femeie serioasă depind de locul unde o cunoști sau de noroc?

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Stii ca se spune ca daca nu ti-ai gasit pe cineva pana la finalul facultatii, devine din ce in ce mai greu? De ce? Pentru ca din acel moment ti se reduc sansele sa faci parte dintr-un grup (hai sa-i spunem... extins). Dupa aia, mai poti eventual sa cunosti pe cineva pe la job, dar acolo deja majoritatea sunt luate, implicate in relatii...iar pe masura ce avansezi in varsta, sansele devin din ce in ce mai slabute.
In concluzie...in mare parte depinde de locul (grupul) unde o cunosti, dar acum intervine si norocul de a face parte din grupul potrivit. happy

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru wildthing):

Asta cu facultatea e o conceptie demodata, la ce facilitati avem acum in materie de dating e greu sa ramai singur toata viata, poate doar daca esti un inapt social care a fugit de fete toata viata lui.

| Danny28 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Ba e foarte simplu. Te naști cu un fizic urât și oricât de mult ai încerca, iei refuzuri de la toate

| LanguageMaster explică (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

La ce facilități te referi tu concret?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De noroc, dar si de locuri.
Intr-un cartier nasol, la un job in abator si in crasme cu pacanele, sigur nu vei intalni o studenta cuminte.

| Hammurabi a răspuns:

După părerea mea, depind în proporție de 80% de cercurile în care te învârți.

| LanguageMaster explică (pentru Hammurabi):

Tu când zici cercuri la ce te referi concret?

| Hammurabi a răspuns (pentru LanguageMaster):

Mă refer la comunitatea, grupurile sociale, oamenii pe care îi ai în jurul tău, în cea mai mare parte a timpului. Indiferent că e vorba de locul unde îți desfășori activitatea sau de cel unde locuiești.

| Nirvanaaa a răspuns:

De locurile prin care umbli, de cercul de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, du-te in locuri frumoase in parca in oras, la muzeu la biblioteca si poate vei gasi una frumoasa care sa te accepte asa cum esti, sper ca te-am ajutat!

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Femeile seriose frecventeaza biblioteci, spitale, muzee... Nu cluburi si baruri seara de seara happy

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Pentru mine a fost mana Lui Dumnezeu.
Pe Facebook, iar ea isi facute contul cu 1 sau 2 zile. Dupa ce am gasit-o? Universitatea la care invatam amandoi si zodiac. Rezultat? 10 ani impreuna, casatoriti si copil de 2 ani.
Nu cred ca a fost noroc.
La acel moment nu dorea Facebook, iar prietena ei a insistat si creat contul. Dupa cateva zile eram impreuna.
Ce destin...