| pitica a întrebat:

Anticonceptionalele logest au vreun efect advers daca iau memo plus?
Mentionez ca iau anticonceptionalele de 3 zile...Astept raspuns urgent

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu interactioneaza. Doar ca amandoua suprasolicita ficatul, asa ca arfi bine sa-ti faci analize cat mai des si, eventual sa iei un protector hepatic.

| unicka a răspuns:

Intreba farmacistul mai bine sau citeste prospectul la interactiuni cu alte medicamente si vezi cu cel fel de medicamente are reactii adverse