| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut am fost putin cu un baiat dar nu a tinut relatia, eu m-am indragostit super tare de el si un an de zile nu am putut sa fiu cu nimeni altcineva... dupa inceperea facultatii ne-am intalnit din nou si acum suntem de 2 luni impreuna si suntem foarte fericiti. Pe scurt, asa e mica poveste. Azi noapte, azi fiind Boboteaza, mi-am pus busuioc sub perna.,si am visat ca stateam amandoi in pat si ne bateam cu pernele,m-am trezit si am zis ca sigur e doar subconstientul meu de vina,si am incercat sa ma gandesc la altceva, dupa cateva minute imi apare in vis aceeasi scena de mai sus. A3a oara o patesc la fel! Eu cu el niciodata nu am visat,il visam doar pe fooooostul cu care am stat un an jumate ca se tot intoarce, si aseara am incercat sa revin la visul cu acel baiat sa vad daca merge sa nu ma mai gandesc la actualul, dar nu.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Si care este intrebarea ta? Ce inseamna asta?

Eu una nu stiu daca sa cred in astfel de superstiti, insa e alegerea ta daca o faci sau nu. Eu consider ca visele sunt ce ai spus si tu- subconstient ( sau poate e scuza mea ca am vise tampite laughing ).

| Dσℓℓу a răspuns:

Ma prapadesc.)))

| corbulalbrosu a răspuns:

Mitul cu busuiocul pus sub perna se poate asemana cu povestea Alba ca zapada si cei 7 pitici, sau cu Zana Maseluta pe care bunicii il povestesc nepotilor de varsta de gradinita. Este ciudat ca cineva care urmeaza cursurile unei facultati din mileniul III, sa poata sa creada in asa ceva. Daca vrei sa stii in mod absolut sigur cam ce ti-ar putea rezerva viitorul il intrebi in mod direct si fara menajamente : Vrei ca eu sa fiu a ta si tu numai al meu? DA sau NU. Si cu asta basta, nu mai dai aiurea bani pe busuioc. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zicea bine cineva de aici ca nu esti neaparat inteligent daca esti la facultate.